Mobil

Intel, Motorola ve Lenovo ile 'akıllanıyor'

Intel'in yüzünü güldürecek haber Lenovo ve Motorola'dan geldi.


Dünyanın en büyük işlemci üreticisi olan Intel, tablet ve akıllı telefonlar ile ilgili cihazlarda bir türlü istediği başarıyı yakalayamamış ve hemen hemen hiçbir marka cihazda yer alamamıştı. Şirket enerji tasarrufu sağlayacak işlemcilerin üretiminde zorlanırken altın şansı Motorola ve Lenovo'dan yakaladı.

Lenovo ve Motorola'dan yapılan açıklamaya göre akıllı telefon dahil tüm cihazlarında Intel marka işlemciyi kullanacaklar.

İlk Intel işlemcili, K800 kod adı verilen akıllı telefon Lenovo tarafından üretilecek. Telefonda 4.5 inç ekran, Android işletim sistemi ve Intel'in kablosuz ağ teknolojilerini kullanarak televizyonlarla bağlantı kurabilme özelliğinin olacağı sanılıyor.

1326319552_intel-reference-design-455x339.jpg

Öte yandan Intel ve Motorola işbirliği CES 2012'de açıklandı.

CES 2012'de Intel ve Motorola CEO'ları sahneye çıkarak Intel işlemcili telefonların testlerine bu yaz başladıklarını açıkladı. Telefonların Ağustos 2012'de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.