İnternetiniz olmadan Whatsapp kullanın

WhatsApp'ın bu yeni özelliği ile internetsiz WhatsApp kullanmak ister misiniz! İşte adım adım telefondan İnternetsiz WhatsApp kullanma rehberi!

İnternetiniz olmadan Whatsapp kullanın

Dünyada en fazla kullanıcısı olan ve en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması Whatsapp, wireless veya hücresel veri bağlantısı ile etkin olarak hizmet veriyordu. Radikal bir kararla artık WhatsApp’ı internetsiz kullanmak mümkün olacak. Peki internetsiz WhatsApp nasıl kullanılır?

Popüler anlık mesajlaşma hizmeti WhatsApp, bildiğiniz gibi internet üzerinden mesaj gönderim imlanı sağlıyor. Wi-Fi veya hücresel veri bağlantısının olmadığı zamanlarda Whatsapp’tan gönderilen mesajlar internet bağlantısı olana kadar uygulamada kalıyor daha sonra kullanıcıya gönderiliyordu. Ancak gelen bilgiler artık internetsiz WhatsApp kullanabilme imkânı sağlıyor. İnternetsiz WhatsApp kullanabilmeniz için birtakım ayarlar yapmanız gerekiyor.

İşte internetsiz WhatsApp için adım adım yapmanız gerekenler.

1- Android cihazınızdan Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar bölümüne girin.
2- Mobil Ağlar bölümünden ise Erişim Noktası Adları seçeneğine tıklayın.
3- Erişim Noktası Adları ekranında sağ üst bölümde yer alan “ekle” seçeneğine tıklayın.
4- Açılan ekranı aşağıdaki bilgilere göre doldurun.
İsim: WhatsApp
APN: internet
Proxy: 127.0.0.01
Bağlantı noktası: 8080
5- Bu işlemleri yaptıktan sonra profili kaydedin ve Erişim Noktası Adları bölümünden WhatsApp’ı seçin.

İnternetiniz olmadan Whatsapp kullanın - Resim : 1

Bu işlemi yaptıktan sonra telefon 4G bağlantısında kalmaya devam ediyor, ancak GSM şirketi internet harcamanızı size yansıtmıyor. Normal ayarlara döndüğünüzde ise bu süreçteki internet kullanımınız tek seferde size yansıtılıyor. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra artık internete ihtiyaç duymadan WhatsApp'ı kullanabileceksiniz. Hücresel veri ile yaptığınız mesaj gönderimi, ses gönderimi, belge veya video gönderim işlemlerinin tamamını bu yöntemle de yapabileceksiniz. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatta sahip olanlar yukarıda yer alan ayarları yaparak ücretsiz bir şekilde WhatsApp kullanabilirler.

İnternetsiz WhatsApp şimdilik sadece Android cihazlarda çalışıyor. iOS'ta ise ayarlar bölümünün kısıtlı olmasından dolayı proxy ve port değişimi yapılamıyor.