Mobil

iOS 11.3 Beta 6 çıktı!

Apple, geliştiriciler için iOS 11.3 Beta 6 güncellemesini yayınladı. Peki, iOS 11.3 Beta 6 ile yeni özellikler geliyor mu?

iOS 11.3 Beta 6 güncellemesi yayınlandı!

Apple, uzun zamandır testlerine devam ettiği iOS 11.3 güncellemesinde sona yaklaştı. 27 Mart'ta düzenlenecek Apple etkinliğinin ardından herkes için yayınlanması beklenen iOS 11.3 için bugün yeni bir Beta sürümü daha yayınlandı.

Geliştiricilerin karşısına iOS 11.3 Beta 6 ile çıkan Apple, uzun zamandır beklenen AirPlay 2 özelliğini yine sisteme eklemeyerek hayal kırıklığı yaratıyor. Muhtemelen final sürümüne saklanan AirPlay 2'nin yılan hikayesine döndüğünü söyleyebiliriz.

Beta yazılımı ile satışa sunulan HomePod'un AirPlay 2 desteği olmasına rağmen bu özelliğin hala gelmemesi, Apple'ın eski stabilite dolu günlerini özlemek için başlı başına bir sebep.

iOS 11.3 Beta 6 çıktı! - Resim : 1

iOS 11.3 ile gelecek olan yenilikler

iOS 11.3 güncellemesi ile yeni arttırılmış gerçeklik (AR) deneyimi sunulacak. ARKit 1.5 olarak geçecen SDK sayesinde geliştiriciler AR'ın bütün nimetlerinde yararlanabilecek.

Güncelleme ile gelecek bir diğer yenilik iPhone X sahiplerini ilgilendiriyor. iPhone X ile gelen Animoji özelliğine; ejderha, ayı, iskelet ve aslan seçenekleri ekleniyor.

Güncelleme ile iMessage'a da yeni özellikl geliyor. İşletmeler için iMessage olarak duyurulan özellik sayesinde, işletmeler müşterileri ile iMessage üzerinden iletişme geçebilecek.

Performans ve verimlilik seçeneği sisteme eklenecek. Artık kullanıcılar iOS 11.3 ile iPhone'larını bu iki moddan birini seçerek kullanabilecek.

Bu seçencek şimdilik sadece iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahiplerinde aktif olacak.

Sağlık uygulamasına ise kayıtlar özelliği geliyor. Örneğin; destekleyen hastahanelerdeki verilerinize Sağlık uygulamasından erişebileceksiniz.

iOS 11.3 Beta 6 güncellemesini; iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, 12.9 inç iPad Pro, 2. nesil 12.9 inç iPad Pro, 1. nesil 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. nesil, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2 ve iPod Touch 6. nesil modelleri alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.