Mobil

iOS 12 Public Beta 2 yayınlandı!

Apple'ın önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak iOS 12 mobil işletim sisteminin Public Beta 2 sürümü kullanıma sunuldu.

iOS 12 Public Beta 2 yayınlandı!

Apple'ın mobil işletim sistemi olan iOS 12 Beta kısa süre önce geliştiricilerin kullanımına sunulmuştu. Gelişticirilerden sonra genel kullanıma da açılan iOS 12 Beta'nın şimdi de Public Beta 2 sürümü yayınlandı. İşletim sisteminin halka açık ikinci sürümünde bir dizi yenilik yer alıyor.

iOS Public Beta 2'de Apple Haritalar uygulaması için yeni haritalandırma verileri (San Francisco ve Bay Area ile kısıtlı) kullanıma sunuldu. iPad için Sesli Notlar uygulamasının arayüzü yenilenirken, Konumumu Paylaş seçeneği Ayarlar menüsünde daha belirgin hale getirildi.

Ayrıca, iPad kullanıcılarının bildirim merkezinden daha etkin şekilde yararlanabilmeleri için kullanım kolaylaştırıcı iyileştirmeler yapıldı. iOS 12 Public Beta 2’yi yükleyebilmek için kullanıcı hesabı ile Beta Yazılım Programı’na kayıt olmanız gerekiyor.

Yedekleme yapmayı unutmayın!

Bu kayıt işlemini yaptıktan sonra Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 12 Public Beta’yı telefonunuza yükleyebilirsiniz. Ancak adında da anlayacağınız gibi Beta sürümün bazı eksiklikler içerebileceğini ve telefonunuzda bazı sorunlar oluşturabileceğini unutmayın. Her ihtimale karşı verilerinizi yedeklemeden bu tarz bir işleme geçmenizi önermeyiz.

Yorumlar
Gökhan Hoca
Dün yayınlandı bugün haber yapılıyor. Bu kadar geç haber gelmeye devam ederse uygulamanızı sileceğim.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.