Mobil

iOS 12 Public Beta 3 kullanıma sunuldu

Apple, halen geliştirme aşamasında olan yeni işletim sistemi iOS 12 Public Beta 3'ü kullanıma sundu.

iOS 12 Public Beta 3 kullanıma sunuldu

Apple'ın mobil cihazlarında kullandığı işletim sistemi iOS'u her geçen gün geliştiriyor. İşletim sisteminin halen geliştirme aşamasında olan ve geçen Haziran ayında ABD'De düzenlenen WWDC etkinliğinde tanıtılan iOS 12'nin Beta ve Public Beta olmak üzere 2 farklı sürümü bulunuyor. iOS 12 Beta sadece geliştiriciler tarafından kullanılabilirken, iOS 12 Public Beta ise herkes tarafından kullanılabiliyor.

Son olarak iOS 12 Public Beta 2'yi duyuran Apple, şimdi de iOS 12 Public Beta 3'u kullanıma sundu. İşletim sisteminin nihai sürümünün ise Eylül ayında kullanıma sunulması bekleniyor.

Apple'ın ilgili sayfalarından Beta programına üye olarak siz de iOS 12 Public Beta 3’ü hemen yükleyebilirsiniz. Ancak işletim sisteminin hala beta sürümü olduğu için hatalar yaşanabileceğini ve bazı hatalarla karşılaşabileceğinizi unutmayın. Bu yüzden iCloud sisteminini kullanmıyorsanız yedekleme yapmanızı öneririz.

iOS 12’nin yeni beta sürümü önceki versiyonuna göre daha çok performans ve daha az hata vaat ediyor. iOS 12 Public Beta 3’ü yüklemenin en kolay yolu Apple’ın beta sitesine ziyaret etmek. Daha sonra kendi Apple ID’niz ile giriş yaparak güncel sürümü indirebiliyorsunuz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.