Mobil

iOS 12.2 çıktı! İşte gelen yeni özellikler

Apple, mobil işletim sisteminin en güncel sürümü olan iOS 12.2'yi yayınladı. Peki yeni güncelleme bizlere neler sunuyor? İşte detaylar!

iOS 12.2 çıktı! İşte gelen yeni özellikler

Geçtiğimiz Eylül ayında tanıtılan iOS 12'nin yeni işletim sürümü iOS 12.2 resmen iPhone ve iPad modelleri için yayınlandı.

iOS 12.2 çıktı! İşte gelen yeni özellikler

Güncelleme için kullanıcılar Ayarlar-Genel-Yazılım Güncellemeleri adımlarını uygulayarak cihazlarını iOS 12.2’ye güncelleyebilirler. Peki yeni güncelleme bizlere neler sunuyor?

iOS 12.2 ile beraber ilk olarak dün tanıtılan Apple News+ bizlerin beğenisine sunuluyor. Yeni servis ile beraber kullanıcılar, gazete ve dergiler için sınırsız erişim hakkına sahip oluyorlar. iPhone fiyatlarının düşmesi ile beraber Apple, farklı abonelik servisleri oluşturarak bu zararı kapatmanın peşinde diyebiliriz.

Buna ek olarak Face ID özelliğine sahip tüm iPhone’larda bulunan Animoji özelliği için yeni Animojiler güncelleme ile beraber kullanıcılara sunuldu. iOS 12.2 ile birlikte artık zürafa, baykuş, yaban domuzu ve köpek balığı gibi yeni Animojiler bizlerle!

Peki tüm güncelleme bunlarla mı sınırlı? Tabii ki de hayır! iOS 12.2 ile birlikte LG, Sony, Samsung gibi üçüncü parti TV’lere AirPlay 2 ve HomeKit desteği geldi. Ayrıca artık iOS 12.2 yüklü cihazınızda Siri’yi kullanarak Apple TV’de içerik oynatabileceksiniz.

Ek olarak Safari’de HTTPS bağlantısı kullanmayan web siteler Güvenli Değil olarak işaretlenecekler. Bununla birlikte Apple Maps’e bir Hava Kalitesi seçeneği eklenmiş durumda. Peki ya artık ''Hakkında'' kısmından garanti sürenizi de görebileceğinizi biliyor muydunuz?  Evet, artık zahmetli bir şekilde garanti sürenizi öğrenme süreci de geride kaldı. 

Cihaz ve yazılım ile ilgili bilgileri daha net bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Diğer güncellemelere nazaran iOS 12.2 bizlere birçok yenilikler sunuyor. Eğer cihazınız hala güncel değil ise hemen Ayarlar-Genel-Yazılım Güncellemeleri kısmından cihazınızı güncelleyin.

Peki ya siz güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu yenilikler için geç mi kalındı? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.