iOS 14.3 güncellemesi ne zaman çıkacak?

Apple'ın sorunları çözdüğü ve AirPods Max desteğini getirdiği iOS 14.3 güncellemesinin yayın tarihi belli oldu.

iOS 14.3 güncellemesi ne zaman çıkacak?

Apple'ın Eylül ayında yayınladığı iOS 14 güncellemesinin üzerinden 5 tane sürüm geçti. Ancak henüz sorunlar tam anlamıyla çözülmedi. Cupertinolu teknoloji devi hem sorunları çözmek hem de yeni özellikler eklemek için bir süredir iOS 14.3 üzerinde çalışıyordu. Geliştiriciler üzerinde test edilen bu sürüm için artık sona geldik.

Cupertinolu firma, iOS 14.3 RC sürümünü geçtiğimiz günlerde iki defa yayınladı. İlk RC sürümü sorunlu çıkmasının ardından 2. RC sürümünü indirime sunan Apple, artık tüm testlerin bittiğini açıkladı. 

Apple şimdi iSO 14.3'ü herkesin beğenisine sunmak için kolları sıvadı. 14 Aralık 2020 tarihinde Türkiye saati ile 20:00'da yayınlanacak olan güncelleme ile birlikte sistemde yaşanan tüm sorunlar çözülecek. Güncelleme ile ayrıca Apple'ın 5.699 TL'lik kablosuz kafa üstü kulaklığı AirPods Max için de destek geliyor.

iPhone 12 Pro modellerini yakından ilgilendiren bu sürüm ile ProRAW adı verilen yeni RAW formatında fotoğraf çekme özelliği ekleniyor. ProRAW sayesinde boyutu 25 MB'ı bulan fotoğrafları düzenlemek daha kolay olacak.

Örneğin; çekilen bir fotoğrafta pozlama telafisi doğru ayarlanmamış ise bunu ProRAW sayesinde sonradan düzeltebileceksiniz. JPEG formatında bu tip ince ayarları yapmanın RAW formatındaki kadar kolay olmadığını belirtelim.

iOS 14.3

Son olarak güncelleme ile agresif şarj tüketimi, fotoğraflar uygulamasından paylaşıldığında bazı videoları doğru görememe, SMS ve MMS mesajlarını alamama, uygulama klasörlerinin beklenenden farklı açılması Bluetooth'un Ayarlar bölümünde kullanılmaması ve MagSafe Duo Şarj Cihazı'nda yaşanan sorunların giderildiğini belirtelim.