Mobil

Otomobil devi akıllı telefon işine giriyor!

Çinli otomobil üreticisi akıllı telefon üretimi için bir girişim oluşturdu. Şirket, Wuhan Ekonomik ve Teknolojik Kalkınma Bölgesi ile bir anlaşma imzaladı.

Otomobil devi akıllı telefon işine giriyor!

Eylül 2021'in sonunda Geely, yan kuruluşu Hubei Xingji Shidai Technology'nin Wuhan Ekonomik ve Teknolojik Kalkınma Bölgesi ile stratejik iş birliğinin başladığını duyurdu. Bu ortaklık akıllı telefon üretimini içeriyor.

Geely, telefonların markalaşmaları veya piyasaya ne zaman çıkabileceği hakkında ayrıntılı bilgi vermedi, ancak şirket akıllı telefonların otomotiv işini tamamlayacağını söyledi.

Geely Akıllı Telefon Üretecek!

Geely yaptığı basın açıklamasında, yeni şirketin Wuhan merkezli olacağını ve "küresel tüketiciler için akıllı telefonlarda dahil olmak üzere premium akıllı cihazlar geliştirmek için küresel teknolojileri ve kaynakları entegre etmeye" odaklanacağını söyledi.

Geely CEO'su Eric Lee, cep telefonları ve cihazların daha işlevsel otomotiv uygulamaları geliştirmenin yolu olabileceğini söyledi:

Akıllı araçların kokpitlerindeki teknoloji ile akıllı telefonlar için yazılım teknolojileri arasında yakın bir ilişki vardır. Yakın gelecekte ana trend, sınır ötesi kullanıcı ekosistemlerinin geliştirilmesi ve kullanıcılara daha kullanışlı, akıllı ve kolayca bağlanabilen çoklu ekran arayüzleri sağlamasıdır.

ABD yaptırımları nedeniyle Huawei'nin pazar payı azaldığı için, başta Xiaomi, Oppo ve Vivo olmak üzere Çinli rakipler yeni müşteriler çekmek istiyor. Geely, premium akıllı telefon kategorisinde Apple, Samsung ve Xiaomi gibi şirketlerle rekabet edecek. Otomobil üreticisinin akıllı telefon pazarına girişi, uyduların ve uçan arabaların oluşturulması gibi yeni alanları keşfetme arzusunun altını çiziyor.

Yorumlar
Mk-ultra
Cep araba yapmaktan daha kolay.
Cevapla
YordukBirkere
Geely mi Otomobil devi :D
Cevapla
Kaan
Yalnız, kendileri Volvo'nun sahibi ve Daimler'in en büyük hissedarı oluyor:)
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.