Mobil

iOS 15'te can sıkan hata düzeltiliyor!

Apple iOS 15.1 beta 2 sürümünü yayınladı. Böylece can sıkan iOS 15 hatası düzeltilecek.

iOS 15'te can sıkan hata düzeltiliyor!

İlk betanın yayınlanmasından bir hafta sonra, Apple bugün diğer güncellemelerin yanı sıra geliştiricilere iOS 15.1 beta 2'yi de sundu. iOS 15.1, SharePlay için iade seçeneği ve COVID-19 aşı kartlarının depolanabileceği Apple Wallet ve Apple Health uygulamasında yapılan bazı güncellemeleri içeriyordu. iOS 15.1 beta sürümü 2 ile sinir bozan bir hata düzeltilecek.

iOS 15.1 beta 2'nin yeni sürümü, geliştiriciler tarafından kullanılabilir durumda. Güncellemenin genel bir sürümde yayılması ise biraz zaman alacak. 

iOS 15.1  beta sürümü 2 yayınlandı

iOS 15'te can sıkan hata düzeltiliyor! - Resim : 1

iOS güncellemesi ile önemli özellikler sunuluyor. Ancak söz konusu yeni güncelleme ile iPhone kullanıcıları mutlu olmaktan ziyade problemlerle karşılaşmaya başladılar. Problemlerin en başında iOS 15 ile ortaya çıkan şarj sorunu var. Kullanıcılar bataryalarının yeni güncelleme ile oldukça hızlı bittiğini bildirdi. Bir diğer problem ise Apple Watch ile kilit açma hatası. Bildiğiniz üzere Apple yeni güncellemesi ile Apple Watch ile iPhone cihazların ekranlarının açılabileceğini duyurmuştu. Maske ile gezdiğimiz bu dönemde FACE ID kullanamayan kullanıcılar için oldukça heyecan verici olan bu özellik ne yazık ki doğru düzgün çalışmıyor.

Bu yeni güncelleme bu problemi ortadan kaldıracak gibi görünüyor. Apple Watch ile ekran kilidi açma özelliği problemsiz olarak çalışacak. iOS 15‌ güncellemesinden sonra ortaya çıkan başka bir problem de, Ayarlar menüsünde “iPhone Depolama Alanı Neredeyse Dolu” uyarısı çıkmasıydı. Bu problem de iOS 15.1 beta 2 ile çözülecek.

Yorumlar
Hunkar
İphone 11 kullanıyorum şuan dahi yorum yaparken harfler geriden geliyor yavaş yavaş yazıyor ve 1 güne çıkan şarj artık günde 2 defa telefonu şarj etmek zorunda kalıyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.