Mobil

iOS 6.1 resmen yayınlandı

Apple, yeni güncelleme ile çabuk biten batarya problemine çözüm getirmeyi hedeflerken, iPhone ve iPad modelleri için LTE ağı genişliyor.

iOS 6.1 resmen yayınlandı

Apple’ın iOS 6 ile baş gösteren bir dizi sorunları çözmek ve birçok operatöre LTE desteği sunmak için iOS 6.1’i iPhone kullanıcılarına resmen sundu. Şirket kasım ayından bu yana geliştirme çalışmalarını sürdürürken, daha dün yeni bir beta sürüm yayınlanmıştı.

iOS 6.1 ile iPhone 5 dünya genelinde 36, iPad ise 23 operatörün LTE bağlantısını destekler yapıya büründü. iPhone, iPad ve iPad Touch için yayınlanan 90.2MB boyutundaki güncelleme iTunes üzerinden yüklenirken, aynı zamanda direkt cihazlar üzerinden de yüklenebiliyor.

Güncellemenin getirdiği bazı yeniliklere daha değinecek olursak; iOS 6.1 ile artık kullanıcılar destekleyen bölgelerde sinema bileti alırken Siri'nin yardımına başvurabilecek. Haritalarda problem bildirme aracını daha görünür hale getirilecek. Kilit ekranda karşımıza çıkan müzik kontrol tuşları daha basit ve kullanışlı bir hale getirilecek.

1359399266_ios-6.1.png
Yorumlar
Misafir
kişi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş..
Cevapla
Misafir
yenilik diye hiç bir şey yok yine. samsung boşuna 1 numara değil dünyada. samsung her güncellemede muazzam yeniliklerle geliyor. iphone ölmüşte ağlayanı yok.
Cevapla
Misafir
ne büyük yenilik ama. sadece amerika geceki olan sinema bileti almak. apple milletle resmen dalga geçiyor. güncelleme konusunda samsung her zaman 1 numara. her güncellemede bir çok yenilik mevcut. çürük elmada milleti kandırsın sadece.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.