Mobil

iOS 7.1.1 ile Şarj Süreleri Artıyor

22 Nisanda dağıtımı başlayan iOS 7.1.1 güncellemesini henüz yapmadıysanız bir an evvel bu güncellemeyi yükleyin!

iOS 7.1.1 ile Şarj Süreleri Artıyor

Apple'ın geçtiğimiz yıl Haziran ayında tanıttığı ve Eylül ayında dağıtımına başladığı yeni işletim sistemi iOS 7, geçtiğimiz 7 aylık süre içinde 8. güncellemesini 22 Nisan tarihinde aldı.

Apple'ın şidmiye kadarki iOS işletim sistemleri içinde en güncel tuttuğu işletim sistemi iOS 7 oldu. Bu güncellemelerin en büyük sebebgi tabiki iPhone 4 oldu. Apple geçmişe yönelik vermek istediği güncelleme takvimine tek çekirdekli işlemcisi iPhone 4'ü de koyunca telefon 512 MB Ram gücü ve işlemci performansından dolayı bazı stabilite sorunları yaşamış ve iOS 7.04 sonrası bu problemlerin hepsi çözüme kavuşmuştu.

Her güncelleme ile daha iyi seviyeye gelen iOS 7, son güncellemesi 7.1.1 ile de daha hızlı bir arayüze ve iPhone 5S için TouchID parmak okuma sensöründe iyileştirmeler içermekte. Bununla birlikte ZDNet'ten Kingsley-Hughes iPhone 5S ile yaptığı bekleme testlerinde %25'e varan iyileştirme sağladığını bildirmekte. Telefonun günlük kullanım senaryosu değişmediği sürece bekleme sürelerindeki artışın telefonun gün sonunda sizi yarı yolda bırakmamasını da sağlamakta. 

Bu güncellemeyi henüz yapmadıysanız telefonunuzun ayarlar kısmına girdikten sonra Genel sekmesine ve sonrada yazılım güncelleme seçeneğine tıklayarak manuel olarakta güncellemeyi kontrol edebilirsiniz. Güncellemeyi yaptıktan sonra lütfen bizlere şarj konusunda blgi verin.

Not:Jailbreak yapmayı düşünüyorsanız telefonunuzun güncelleme sürümünü 7.0.6'dan daha yukarıya çıkartmayın. Dünyanın en ünlü JailBreak yazılımcıları evasi0n ve pod2g iOS 7.1 ile uğraşmayacaklarını ve enerjilerini önümüzdeki ay tanıtılacak olan iOS 8 için harcayacaklarını belirttiler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.