Mobil

iOS 8 ile Gelen Yenilikler: Silinen Fotoğrafı Geri Getirme

Apple'ın yeni nesil işletim sistemi iOS 8'in özelliklerini tanıtmaya devam ediyoruz.

iOS 8 ile Gelen Yenilikler: Silinen Fotoğrafı Geri Getirme

Apple geçtiğimiz gün yeni nesil işletim sistemi iOS 8'i tanıttı ve bizde yeni nesil işletim sisteminin teknik detaylarını yazımızdan sizlerle paylaştık. iOS 8'in görsel anlamda iOS 7'den farklı olduğunu söylemek imkansız olsa da özellikle bildirim çubuğu ve ana ekrana widget eklenebilmesi ile iOS platformunun şimdiye kadar yaptığı en büyük değişimi gözler önüne sergilediğini görmekteyiz.

iOS 8 ile birlikte Apple kullanıcılarının daha fazla bulut depolama alanı kullanmalarını sağlamaya çalışıyor. Bulut servislerinde şimdiye kadar görülmemiş indirimlere de imza atan Apple kullanıcılarına 5GB'a kadar ücretsiz alan verirken 20GB için 0,99$, 200GB depolama alanı içinse 3,99$ aylık ödeme istiyor.

Bulut servislerinin tüm nimetlerinden yararlananmak isteyen Apple çekilen resimlerin bulut servisleri üzerinden yedeklenmesini de sağlıyor. Bir fotoğrafı yanlışlıkla silseniz bile bu fotoğraf hemen silinmiyor ve "yeni silinen resimler" klasörüne düşüyor. Daha sonra bu klasörden silinen fotoğrafı geri alabiliyorsunuz.

1401878510_ios8-photos-recently-deleted.jpg

Bu klasörün boyutunu ise bulut servisinizdeki depolama alanına göre kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Peki siz iOS 8 hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni işletim sisteminin Android platformuna gittikçe benzediği konusunda yapılan eleştirilere katılıyor musunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.