Mobil

iOS 8.4.1 ve iOS 9 hız testi! Video

iOS 8.4.1'in hızı iOS 9 ile karşılaştırıldığında ortaya ilginç bir durum çıktı.

iOS 8.4.1 ve iOS 9 hız testi! Video

Apple söz verildiği gibi iOS 9 sürümünü iPhone 4SiPad 2 ve 5.nesil olarak iPod Touch ve eski cihazların performansını artırmak için yayınladı. Bir önceki  kullanıcılardan gelen şikayetlerde iOS 9'un bazı modellerde performans düşüklüğü ve sorunlara yol açtığını söylemiştik. Şimdi de iOS 9.0 ve iOS 8.4.1 sürümleri arasında yapılan hız testi videosu yayınlandı.

EverythingApplePro isimli Youtube kullanıcısı iPhone 4S, 5, 5S ve iPhone 6 dahil olmak üzere iOS 9 sürümünü destekleyen tüm iPhone modellerinde  iOS 9.0 ve iOS 8.4.1'in hızlarını karşılaştırdı.

Testte iPhone'ların farklı donanıma sahip olduğu göz önüne alındığında videodaki bulgulara iOS 9.0, iOS 8.4.1 sürümüne göre başlangıç ​​açısından daha hızlı gibi görünüyor. Ancak iPhone 4S modelinde iOS 9 aykırı bir durum sergiliyor. iOS 9'un yeni cihazlar için optimize edilmiş olduğunu düşündüren testte iOS 9.0 yüklü iPhone 4S, iOS 8.4.1 yüklü iPhone 4S'ten yaklaşık 3 saniye daha yavaş yol aldığı görülüyor.

iPhone 6 modeline baktığımızda hız durumu daha belirgin hale geliyor. iOS 8.4.1 yüklü iPhone 6'nın testte iOS 9.0 yüklü iPhone 6'ya göre biraz daha yavaş olduğunu söyleyebilirim. Bu durumda iOS 9.0 güncellemesinden sonra eski iPhone modellerinde yaşanan performans düşüklüğünü şu anda iOS 9.1 beta sürümü üzerinde çalışan Apple'ın nasıl yükselteceğini görmek ilginç olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.