iOS 8'in Çoklu Ekran Desteği Görüntülendi [Video]

Apple kullanıcıların istekleri doğrultusunda multi tasking özeliğini mobil cihazlara sunmaya hazırlanıyor

iOS 8'in Çoklu Ekran Desteği Görüntülendi [Video]

Apple iOS platformunda çoklu uygulama çalıştırma (multi tasking) özelliğini henüz kullanıcılarıyla buluşturmadı. 2 Haziranda yapılan Geliştiriciler Konferansında Apple iOS 8'i tanıtmış ve yeni nesil mobil işletim sisteminde çoklu ekran desteği vereceğini açıklamıştı.

iOS 8 tanıtımı sonrası indirilmeye sunulan iOS 8'in Beta versiyonunda olacağı söylenen multi tasking özelliğinin olmaması ise kafaları karıştırmıştı. Samsung tarafında Galaxy Note Pro 12,2'de mükemmel bir şekilde çalışan multi tasking özelliği Apple'ın en üst seviye donanımına sahip tabletindeki 1GB Ramde nasıl bir performans vereceği ise büyük bir muamma gibi görünüyor.

Ünlü Geliştirici Steven Troughton-Smith'in yaptığı açıklama ve paylaştığı video ile iOS 8'in multi tasking özelliği ortaya çıktı. Bu kısa videoya göre multi tasking özelliğinin iOS platformunda alması gereken uzun bir yol var gibi görünüyor. iOS 8'in nihai sürümün sunulmasına sadece 2,5 ay kadar bir zaman varken bu özelliğin halen geliştirilme aşamasında olması "acaba bu özellik sunulmayacak mı" soru işaretini de beraberinde getiriyor.

Steven Troughton-Smith'in paylaştığı iOS 8 Multi Tasking özelliğine ait videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.