Mobil

iOS 9 yüklü iPhone 6 Plus ve iPad Air 2'ye ait görüntüler [video]

Apple'ın yeni işletim sistemi iOS 9 beta aşamasında yayınlanır yayınlanmaz iPhone 6 Plus ve iPad Air 2'ye yüklendi.

iOS 9 yüklü iPhone 6 Plus ve iPad Air 2'ye ait görüntüler [video]

Apple geleneksel geliştirici etkinliği WWDC 2015’te iOS işletim sisteminin dokuzuncu sürümünü resmen duyurdu. Sonbaharda resmen dağıtıma sunulacak iOS 9’da Apple genel anlamda güvenlik, kararlılık ve performansa odaklandı.

iOS 9, iOS8 işletim sistemini çalıştıran tüm cihazlar için yayınlanacak. iOS 9 güncellemesi alacak cihazlara alt bölümde göz atabilirsiniz.

*Telefon: iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus
*Tablet: iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3
*iPod Touch 5

iOS 9’la birlikte gelen yeniliklerden kısaca söz etmek gerekirse; tablet tarafından en önemli yenilik kuşkusuz ekranda iki uygulamanın aynı anda çalıştırılması oldu. Android tarafından uzun yıllardır kullanılan özellikle şu aşamada sadece iPad’lerde kullanılacak.

Yetenekleri artırılan Siri, daha detaylı haritalar uygulaması, tasarımı büyük oranda değişen notlar uygulaması, pil optimizasyonu (güç tasarruf modu), klavye tarafında gelişmeler ve yenilenen Spotlight iOS 9’da dikkat çeken diğer yenilikler oldu.

Alt bölünde iOS 9 yüklü iPhone 6 Plus ve iPad Air 2’ye göz atabilirsiniz. Sonraki sayfalarda ise ekran görüntülerini inceleyebilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.