Mobil

iOS cihazlara iOS 6.0.1 geliyor!

Yeni gelen haberlere göre Apple iOS 6.0.1 sürümünü denemeye başladı.

iOS cihazlara iOS 6.0.1 geliyor!

Apple geçtiğimiz Eylül ayında iOS 6 işletim sistemini duyurmuştu. Duyurulması ndan kısa bir süre sonra kullanıcılara sunulan iOS 6 birçok kişi tarafından eleştirilere maruz kaldı. Apple bu sürümde kendi uygulamalarını kullanmayı amaçlayarak Google Maps gibi bazı yerleşik uygulamaları kaldırmıştı. Şirket özellikle kendi harita uygulaması konusunda eleştiri bombardımanına tutuldu.

Yeni gelen iddialara göre iOS 6 sürümü, önümüzdeki haftalarda güncellenecek, aynı iddialar Apple'ın iOS 6.0.1 güncellemesi için ABD'de farklı operatör ortaklarıyla denemelere başladığı yönünde.

1350975194_apple-ios.jpg

Yayınlanacak olan iOS 6.0.1 güncellemesi ile klavye veya uygulama klasörü açıkken ortaya çıkan yatay çizgi hatası, kilit ekranından Passbook detaylarına ulaşabilmeyi sağlayan bug, Exchange toplantı randevularının beklenmedik şekilde iptal edilmesi ve kameranın flaşının devreye girmemesi sorunun giderileceği söyleniyor.

Ayrıca, WiFi desteğinin geliştirilmesi, iTunes Match için hücresel veri anahtarı eklenmesi de yenilikler arasında yer alıyor. Kasım ayı civarında iOS 6.0.1 güncellemesinin dağıtımının başlanacağı söyleniyor.

Üzerinde denemelerin başlandığı iOS 6.1 sürümünün iPad mini tableti ve tüm iOS cihazları için sonraki bir tarihte yayınlanacak.

Yorumlar
slavesoul
Güncelleme alanında kimse Microsoft' u geçemez :D
Cevapla
D. Simsek
IPad 3 de ios 6 güncellemesi bende olmamıştı. inşallah bu yeni güncelleme olur.
Cevapla
mızmız
Yeterbe adam gibi bir yazılım yap artık zırtpırt yazılım hatalarını düzeltmek için uraraşıp duruyorlar her ay yeni yazılım suyu çıktı bunun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.