Mobil

iOS Downgrade nasıl yapılır?

iOS 8.3 size göre değilse hadi geri dönelim

iOS Downgrade nasıl yapılır?

iOS 8.3 güncellemesi ile Siri artık Türkçe dil desteğine kavuştu. Şu birkaç gün içinde birçok iPhone kullanıcısının Siri ile sürekli irtibat halinde olduğunu gözlemledik. iOS 8.3 ile birlikte iPhone ve iPad'e CarPlay özelliği ve Apple Watch optimizasyonunun güncellenmiş son sürümü verildi.

Bazı kullanıcıların iOS 8.3 güncellemesi sonrası sinyalizasyon kayıpları ve Wi-Fi problemleri yaşadığı ise ortada. Peki bu durumdan ne yapmak gerekiyor? Tabi ki iOS 8.2 güncellemesine geri dönmeliyiz.

Bu yazımızda telefonuuzu yada tabletinizi iOS 8.3 sürümüne güncellediyseniz nasıl geri döndürebileceğinizi adım adım anlatacağız.

Öncelikle cihazımıza ait iOS 8.2 firmware dosyasını indirmemiz lazım.

  • iPhone için iOS 8.2 fimrware dosya
  • iPad için iOS 8.2 Firmware dosyası
  • iPod touch için iOS 8.2 fimrware dosyası

iTunes programını açın ve iOS 8.3 yüklü cihazınızı bilgisayara USB kablo ile bağlayın. PC'niz iOS 8.3 yüklü cihazınızı algıladıktan sonra 

Mac kullanıcıları için; Alt ve Seçenekler tuşuna

Windows kullanıcıları içinse; Shift tuşuna basılı tutarak sağ tıka basın.

Burada Güncelleme İçin Kontrol Edin seçeneği yerine Geri Yükleme seçeneğini göreceksiniz. 

Geri Yüklemeyi seçtikten sonra indirdiğiniz .ipsw dosyasını seçip DownGrade işlemine başlayabilirsiniz.

Bu noktada unutmamanızı önerdiğimiz bir durum var ki o da telefonunzu mutlaka ama mutlaka yedekleme yapmanız ve bu işlemi yapmadan önce telefonunuzda bulunan tüm ekran kilitlerini kaldırmanız olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.