Mobil

iOS platformu için haftanın en iyi "Ücretsiz" oyun ve uygulamalar

iOS kullanıcıalrı için ücretsiz en iyi oyun ve uygulamalar bu haberde


iOS kullanıcılar genellikle "herşey paralı" yorumlarında bulunuyorlar. Aslında haksız da sayılmaz daha düne kadar Android ekosisteminde ücretsiz olan bir uygulama AppStore'da ücretli olabiliyordu. 

Üreticiler bu durumda şöyle bir savunma geliştiriyordu. Oyunun Full sürümümnde reklam yok, yani Apple sahipleri bu uygulama yada oyunu satın aldıklarında reklam ile karşılaşmıyorlar ama Android kullanıcıları bunları zaten indiriyor. Bu şekilde reklamlı versiyonu onlara suınmayarak korsana yönlendirmiyor ve reklamlardan dolayı bizde bir gelir elde ediyoruz açıklamlarında bulunuyorlardı. Bu açııklama geliştiriciler açısından doğru; kullanıcı açısından ise duyduğumuz en saçma savunmaydı.

 Bizde iOS platformu için bu haftasonu ücretsiz olarak sunulan en iyi oyunları ve uygulamaları sizler için derledik.

Oyunlar

  • LvLn: Retro tarzı bir koşu oyunu olan LvLn grafik anlamında pek birşey vaat etmesede oynanabilirlik anlamında oldukça eğlenceli zaman geçirebiliyorsunuz. Bir noktada Mario'yu andıran oyunu ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.

  • Breach & Clear: Bir özel harekat timini kontrol ettiğimiz oyun grafikleri ile müthiş bir oynanabilirliğe sahip. 4 kişilik taktik timinizi oluşturuyorsunuz. Hangi silahları alacaklarını nasıl bir cephane taşayacaklarına kadar detaylı olarak belirlediğiniz tim iel önceden belirlenen evlere baskınlar düzenliyorsunuz. Oyun 3,99 dolara satılıyordu ama şu anda ücretsiz olarak AppStore'da mevcut. İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ücretsiz uygulamalar

  • Slomo +: iPhone 5S'in en iyi yaptığı şeylerden biri kesinlikle SloMo çekimlerdir. Bu çekim modu ile saniyede 1080p'de 30 kare çekim yapabilirken, 720p'de 120 kare/saniye çekimler yapabiliyordunuz. Böylece slow motion harika görüntüler elde edebiliyordunuz. SloMo çekmediğiniz videoları SloMo videosuna çevirmeye yarayan Slomo+ uygulamasını "ücretsizken mutlaka ama mutlaka indirmelisiniz.
  • 7 Minute Workout: Özellikle iş hayatının ağır yükü altında kalanların kullandıkları bu harika program ile 7 dakikalık bir molada egzersiz yapabilir ve formda kalabilirsiniz. Sürekli güncellenen program vasıtasıyla yeni hareketlerin eklnediği bu programda bu hafta sonuna özel olarak ücretsiz olarak sunuluyor.
  • Art HD National Gallery: Washington'da ki Amerika Ulusal Galerisinde bulunan 920 eserin detaylı fotoğraflarını inceleyebileceğiniz bu uygulama sayesinde müzeye gitmeden de eser incelemek mümkün kılınmış. Umarım ülkemizde de buna benzer uygulamaları görebiliriz.
  • Dayflow: Günlük kişisel asistanınız gibi yapmanız gereken işleri tam saatinde yapıp yapmadığınızın kontrolü gibi işlevleri olan bu program günlük yaşamınız içinde bir organizer olarak çalışmaktadır.
  • How to Tie a Tie: Kravat bağlamak refleks haline gelmiş bir iştir çoğu erkek için. En iyi kravatı kendinizin bağladığını düşünüyorsanız bu program sayesinde birçok farklı kravat bağlama şeklini öğrenebilirsiniz. İş yerinde kraat takmak zorunda olan kişiler için mükemmel bir program olan How to Tie a Tie 1,99 dolarlık fiyatında indirim yaparak bu hafta sonuna özel ücretsiz olarak bizlere sunuldu. Programı buradan indirebilirsiniz.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.