Mobil

Nokia'nın MixRadio müzik hizmeti Android ve iOS'a gelebilir

Microsoft'un desteğini kestiği uygulama yeni ekosistemlere açılabilir.


Microsoft kısa süre önce geleceğe dönük önemli bir yapılanma başlattı. Önümüzdeki yıl 18.000 kişiyi (12.500’ü eski Nokia çalışanı) işten çıkaracak yazılım devi ayrıca Nokia’nın cihazlar ve servisler bölümünde yer alan bazı uygulamalara destek sunmayacak. Bu uygulamalardan biri de Nokia’nın müzik servis hizmeti Nokia MixRadio olacak. Kısa süre içerisinde bağımsız bir uygulama olacak Nokia MixRadio, Lumia cihazlarda sevilen uygulamaların başında geliyor.

Sürekli bir müzik akışı için "Zevkime Göre Çal" özelliğiyle dilediğiniz müziği anlık olarak sunabilen ve yine kullanıcıların çevrim dışı müzik dinlemelerini sağlayan Nokia MixRadio, bundan sonraki süreçte Microsoft cihazlarda ön yüklü olmaya devam edecek fakat bağımsız bir Windows Phone uygulaması olacak.

Nokia MixRadio uygulamasının tepesindeki isim Jyrki Rosenberg, Amerika, Avrupa ve Asya’da yatırımcıların büyük bir ilgi gösterdiğini ifade etti. Bu açıklama uygulamanın Android ve iOS platformlarında da yer alacağı şeklinde yorumlandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.