Mobil

iPad Air 2 ve iPad Mini 3'ün teknik özellikleri belirmeye başladı!

Apple'ın yeni nesil tabletleri şekilleniyor.

iPad Air 2 ve iPad Mini 3'ün teknik özellikleri belirmeye başladı!

KGI Securities analisti Ming Chi Kuo bugün Apple'ın 2014 ürün yol haritası hakkında bir analiz yayınladı. Ming Chi Kuo Apple ürünleri ile ilgili yaptığı doğru analizler ve şirkete yakınlığı ile bilinen bir kişidir. Kuo Apple'ın 2014 yılında üreteceği tabletler hakkında şu yorumlarda bulunuyor.

iPad Air 2'nin  Çinli TMSC firması tarafından üretilecek olan A8 işlemcileri kullanacağını ve iPhone 5S'te kullanılan TouchID parmak izi okuma teknolojisine sahip olacağını belirten Kuo'nun bu noktada bilmediğimiz bir şey söylemediğini görüyoruz ama ünlü araştırmacı yeni nesil iPad'lerin hatırı sayılır bir indirimle geleceğini belirtiyor.

Ming Chi Kuo 12,9 inç boyutunda bir tablet daha yapmayı düşünen Apple'ın bu tableti farklı bir segmentte sınıflandıracağını ve bu ürünü bir klavye ile birlikte satacağını belirtiyor. Bu tabletin ise 4K ekran çözünürlüğünde gelmesinin hiçte hayal olmadığını ayrıca belirtiyor.

iPad Mini 2 ilk çıktığı dönemde ekranında bazı renk kaymalarından dolayı oldukça eleştiri almıştı. Bu sorunlardan bunalan Apple'ın iPad Mini 3'te LG ile farklı bir çalışma içine gireceğininde altını çizen Kuo, iPad Air 2'nin de iPad Mini 3'ün de aynı çözünürlüğü (2048 x 1536 piksel) koruyacağını belirtiyor. Aşağıdaki resme tıklayarak orijinal fotoğrafa ulaşabilir ve iPad Mini 2 Retina Display'in renk kaymalarını daha yakından incleyebilirsiniz.

iPad Mini 2 ilk çıktıpında 7,9 inç boyutunda 2048 x 1536 piksel çözünürlüğün ekran teknolojisi açısından fazla zorlandığı LG tarafından açıklanmış ve iPad Mini 2'de retina display ekran için çok farklı bir üretim prosesi kullandığı da şirket tarafından defalarca dile getirilmişti. 

Yeni nesil iPad'ler 2014 yılının 3.çeyreği ile birlikte hayatımıza girecek. Son dönemde artan Android tablet satışlarının ise yeni nesil iPad'ler ile yavaşlayıp yavaşlamayacağını hep birlikte göreceğiz. Peki siz Android tableti mi yoksa iPad'i mi tercih edyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.