iPad Air için 12.9 inç ekran sevkiyatları bu ay başlıyor

Apple analistlerine göre, iPad Air'in yeni 12.9 inç ekranlarının sevkiyatı bu ay başlayacak, bu da yakın zamanda bir lansman olabileceğine işaret ediyor.

iPad Air için 12.9 inç ekran sevkiyatları bu ay başlıyor

Apple'ın iPad Air serisinin son neslinin 10.9 inçlik bir ekran boyutuna sahip olduğunu biliyoruz. Ancak son raporlara göre, Apple yakında 12.9 inçlik bir modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu model, iPad Pro ile aynı boyutta olacak. Şimdi ise, bir ekran analisti, bu panelin sevkiyatlarının bu ayın sonlarında başlayacağını belirtiyor. Bu durum, beklenenden daha erken bir lansmanın ipuçlarını veriyor.

Büyütülmüş iPad Air, daha büyük iPad Pro ile karışıklığı önlemek için estetik ve teknik özellik farklılıklarına sahip olacak. Apple, daha büyük bir iPad Air sürümü hazırladığına dair raporlar almıştı.

iPad Air için 12.9 inç ekran sevkiyatları bu ay başlıyor

Display Supply Chain Consultants (DSCC) kurucusu ve CEO'su Ross Young, X'te tabletin ekranının bu ay sonunda sevk edileceğini belirtti. Young'ın geçmişteki isabetli tahminleri göz önünde bulundurulduğunda, Apple'ın büyük ekranlı bu yeni ürünü daha erken bir tarihte tanıtmayı planladığı anlaşılıyor.

Birçok kişi 12.9 inçlik bir iPad Air'in, iPad serisini daha da karmaşık hale getireceğine inansa da, bu versiyonu 'Pro' ikilisinden ayıran bir dizi fark bulunacak. En büyük fark, ekran güncellemesi olacak. iPad Pro modellerinin mini-LED'den OLED'e geçmesi beklenirken, yüksek kontrast, daha derin siyahlar, artan parlaklık gibi özellikler, iPad Air'in 'Liquid Retina' IPS LCD ekranından ayrılacak.