Mobil

iPad satışları ilk defa düşüş gösterebilir

Tablet ismiyle özdeşleşen iPad, 2010 yılından bu yana ilk defa satışlarda düşüş yaşayabilir.

iPad satışları ilk defa düşüş gösterebilir

Uzun süredir tablet platformunu domine eden iPad, 2013 yılı ikinci çeyrek satışlarında düşüş gösterebilir.  KGI tarafından yapılan araştırmada tablet satışlarının ikinci çeyrekte beklentilerin altında olduğu ve bir önceki çeyreğe nazaran %20-25 seviyesinde düşüş göstereceği bildirildi. Geçtiğimiz yıl resmi duyurusu yapılan iPad Mini cephesinde de düşüş yaşanacağı rapor edilirken, tablet sektöründe Android’in liderliği ele geçirmesi ise an meselesi.
1369564838_245209-apple-unveiled-the-new-ipad-in-san-francisco-on-wednesday-which-featur.jpg

Özellikle geçtiğimiz yıl Google I/O etkinliğinde Android 4.1 ile resmiyete kavuşan Nexus 7, hem Android dünyasına yeni bir soluk getirmiş hem de birçok üreticinin bu alana yönelmesinde etkin rol oynamıştı. Önümüzdeki haftalarda tabletin ikinci jenerasyonunun tanıtılması beklenirken, Android tarafından birçok üretici 7-inç boyutunda tabletler sunmaya devam ediyor.

Kullanıcılar da daha makul boyutlar sunması itibariyle 7 ve 8-inçlik tabletlere yoğun bir ilgi gösterdiği biliniyor. 10-inçlik tabletlere ise ilgi son dönemde azalırken, iPad serisi de söz konusu durumdan nasibini almış görünüyor. 2013 yılında 7 ve 8-inçlik bütçe dostu tabletlerin tanıtımına devam edecek ve birkaç çeyrek sonra Android’in liderliği ele geçirmesi ön görülebilir.

Yorumlar
uğur
ipad mini kullanıyorum ve çok memnunum, telefonda android ama tablette ios kullanmaktan yanayım
Cevapla
uluhan
Kime bakiyorsun iPad kullaniyor..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.