Mobil

iPad'iniz yoksa üzülmeyin, kiralayın!

Ülkemizde olma imkanı olmayan bir yeniliği ayağınıza getiriyoruz!

iPad'iniz yoksa üzülmeyin, kiralayın!

Amerika Philadelphia'da bulunan Drexel Üniversitesi kampüsün belli noktalarına "iPad Standı" koyarak öğrencilerine farklı bir deneyim sunuyor. Her gün daha da pahalılaşan iPad'lere öğrencilerinin ulaşamadığını gören yetkililer FATİH Projesi gibi bir mucize geliştiremeyecekleri için kampüsün içine belli noktalara öğrencilerin iPad alabilcekleri bir stand koydular.

Öğrenciler, kimlik kartlarını sisteme okutarak standtan bir adet iPad alıp bunu 4 saat boyunca kullanabiliyorlar. 4 saatin sonunda iPad'i teslim etmeyen öğrencilere ise bir daha iPad verilmiyor. 4 saat boyunca geniş bant internetin sunulduğu kampüsün her noktasından iPad'ini kullanan öğrenciler tableti geriye götürüp standa taktıklarında tüm bilgileri sıfırlanıyor ve ne şifreleri, ne kişisel bilgileri ne de yer imleri başkası tarafından takip edilebiliyor.

1428055193_image-drexel-u-ipad-vending-machine.jpg

12 adet iPad'in takılı olduğu bu standtları ülkemizde görmenin ise tamamen bir hayal olduğunu düşünmekteyim. Banka ATM'lerine her türlü zararı veren ülkemiz insanlarının bu standatlara neler yapabileceğini kestirmek zor olmasa gerek. Umarım bizde bu seviyeye ulaşabilen bir toplum olabiliriz...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.