Mobil

Samsung, Apple'ın yeni işlemcilerini üretecek!

Apple'ın A9 işlemcileri Samsung tarafından üretilecek!

Samsung, Apple'ın yeni işlemcilerini üretecek!

Apple ve Samsung arasındaki rekabet marketing tarafından mahkeme koridorlarına taşınmıştı. Bu kıyasıya mücadele geçtiğimiz yıl verilen karşılıklı tazminat kararlarıyla sona erdi ve iki firma arasında geçmişe sünger çekildi.

Sünger çekildi diyoruz lakin Apple’ın yapacak başka bir şeyi kalmamıştı. Apple yeni nesil işlemcisi A9’un yapımı için kapı kapı gezmeye başladı ve bu araştırma sonrasında 14 nanometre fabrikasyon süreciyle ilgili resmi olarak çalışabilen tek fabrikanın Samsung’ta olduğunu gördü.

Apple A9’da sorun yaşamak istemiyorsa “neye mal olursa olsun” Samsung’la arasını iyi tutmalıydı. Samsung’un da bu durumdan büyük faydası olduğu düşünülürse (satılan her iPhone’dan para kazanmak gibi) iki firmanın birbirlerine iyi davranmaları ve karşılıklı açıklamalarda bulunmaları mobil sektörü hiçte şaşırtmadı.

Yeni yayınlanan bir rapora göre Apple iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ta kullanılacak A9 çipsetlerini

Samsung Güney Kore'de bulunan Giheung fabrikasında üretileceği ve ön çalışmaların başladığı yazıyor.

Halihazırda Apple’ın Ax yongasetlerinin imalatını yapan Samsung böylece Apple’ın yine tüm işlemci üretimini eline alıyor.

Yani kısacası eski dosttan düşman olmaz! Ne dersiniz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.