Mobil

iPhone 11 kullanıcılarının başı ekran problemi ile dertte!

Ünlü teknoloji devi Apple'ın iPhone 11 modeli, yeni bir sıkıntı ile gündeme geldi. Bu seferki problem ise yeşil ekran sorunu olarak gözüküyor!


Akıllı telefon pazarının lider üreticilerinden birisi olan Apple, yeni bir sorunla daha yüzleşmek zorunda. Zira kullanıcılardan gelen şikayetler, iPhone 11 modelinde bir ekran probleminin ortaya çıktığını gösteriyor. Kullanıcılar tarafından bildirilen sorunlara göre telefon, kilit ekranının açılması sonrasında bir süre yeşil ekran hatası veriyor. Görünüşe göre bu yeşil ekran, Samsung'un Galaxy S20 Ultra modelinde var olan hatanın bir benzeri değil. Çünkü oradaki sıkıntı, ekran yenileme hızı ile bağdaştırılıyordu.

 iPhone 11 kullanıcılarının başı ekran problemi ile dertte!

Bazı kullanıcıların verdiği bilgilere göre, bu problem iOS 13.5.1 güncellemesi sonrasında ortaya çıktı. Telefonun sahipleri, kilit ekranının açılması ile beraber ekranın birkaç saniye yeşil göründüğünü ifade ediyor. Gelen diğer şikayetlere bakıldığında aynı sorunun yalnızca iPhone 11 için geçerli olmadığı görülüyor. Buna göre yeşil ekran hatası, iPhone 11 Pro ve Pro Max kullanıcılarının da bir kısmında yaşanıyor. 

Sorunun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı olduğu konusunda tartışmalar devam ederken, Apple da sessizliğini koruyor. Yeşil ekran hatasının yazılımsal olduğunu düşünenler, şirketin yeni bir güncelleme daha yayınlamak zorunda olduğunun altını çiziyor. Bazı telefon sahipleri ise bu sıkıntının ekran parlaklığının en alt seviyede kullanıldığı durumlarda baş gösterdiğini ileri sürüyor.

Yorumlar
Ala
Apple de problem olmaz hepsini değiştirir olur biter. Apple ile başın ağırmaz
Cevapla
Gamer
Berbat bi durum
Cevapla
yakup
apple firmasından bu iPhone 11 Pro ve Pro Max telefonlardan hiç ummazdım mühendislerin yaptığı yazılımsal hatadır ve kontrol edilmeden piyasaya sürüyorlar demek apple firması böyle devam ederse kullanıcı kaybeder
Cevapla
Opdima
Nasıl ummazdın ya? Apple Iphone X ile birlikte oled ekrana geçtiğinden beridir başı bu tarz ekran sorunlarıyla dertte. Komple yeşile dönen ya da kararan X ekranlarını ne çabuk unuttunuz? Nerden bakıyorsunuz acaba olaya çok ilginç? Takdir edilecek kısmı ise dönüt vermeleri. Değiştiriyorlar en azından. Fakat Apple’da problem olmaz diye kaide yok. Değiştirin açınızı.
Eren
Çok haklısın, zaten Steve Jobs öldüğünden beri bir şeyi beceremiyorlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.