Mobil

iPhone 12 bildirim sorunu ile gündemde

iPhone 12 kullanıcıları, mesaj bildirimi alamamaktan yana dert yandı. Ayrıca kimileri, mesajların karşı tarafa gitmediğini iddia etti.


iPhone 12 herkesin bildiği gibi bu sene bir ay gecikmeli olarak görücüye çıktı. Bu sebepten dolayı fazlasıyla merak edilen telefon, daha çok üretim maliyeti ve kutuya şarj adaptörünün konulmaması ile gündeme geldi. Ancak cihazı satın alan kişiler tarafından son günlerde yapılan şikayetler, önemli bir problemi açığa çıkardı. Ortaya çıkan detaylara göre iPhone 12 ve 12 Pro kullanıcıları, zaman zaman mesaj bildirimi alamadıklarını ifade ettiler. Ayrıca yine aynı kullanıcılar, bazen gönderdikleri mesajların karşı tarafa iletilemediğini de söyledi.

iPhone 12 bildirim sorunu ile gündemde

Üstelik sorunun nasıl geliştiğine dair henüz herhangi bir detay yok. Yani kimi yalnızca Android telefonlardan gelen mesajları alamadığını ifade ederken, kimi mesajların karşı tarafa ulaşmadığı söylüyor. Bazı kişiler ise mesaj bildirimlerinin gelmemesinden dert yanıyor. Bu bakımdan herkeste aynı tarzda bir sorunun yaşanmadığı ortaya çıkıyor diyebiliriz. Söz konusu problemin ise yazılım kaynaklı olabileceği görüşü öne çıkıyor. Yani bu sorun yaygın hale gelirse Apple bir güncelleme ile alınan hataların bir daha karşımıza çıkmasını engelleyebilir.

Özellikle ülkemizde pahalı olan akıllı telefon modellerinin bu tarz hatalar verme lüksü bulunmuyor. Zira hiçbir tüketici, sorun satın almak için bu kadar yüksek bedeller ödemeye sıcak bakmaz. Apple tarafından konu hakkında henüz herhangi bir değerlendirme yapılmadı. Ancak söz konusu problemi yaşayan kullanıcı sayısı artar ve tepkiler gelirse, bunun için mutlaka bir aksiyon alınacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.