Mobil

iPhone 12 için yeni şarj aleti almanıza gerek yok!

Aukey, en popüler Apple şarj aletleri ile bir hız testi yaptı.Siz de "Şarj aleti ile birlikte gelmeyen iPhone 12 serisi için en iyi cihaz hangisi?" diye soruyorsanız detaylar haberimizde.


Apple, iPhone 12 serisi kutularına bir şarj cihazı eklemeyerek, kullanıcıların kafasını yeni telefonların şarj olması konusunda karıştırdı ve kullanıcıları, hangi şarj cihazını kullanmaları gerektiği konusunda pek çok soruyla karşı karşıya bıraktı.

Apple'ın 20W, 30W ve hatta 61W şarj cihazlarının en hızlı şarj sürelerini sağlayacağı düşünülebilir ama bu da yanlış olur çünkü şarj hızında önemli olan prizden telefonun içindeki bataryaya kadar tüm şarj devresinin yönetimidir.

iPhone 12 için yeni şarj aleti almanıza gerek yok!

Şarj algoritmaları güçlü bir şekilde başlar, ardından telefon yaklaşık dörtte üç kadar şarj olduktan sonra akımı azaltır; yüzde 100'e yaklaştıkça şarj hızı, pilin kimyasını korumak için yavaşlayarak durma noktasına gelir. Bu nedenle, Apple'ın en güçlü şarj cihazlarını kullanmak bile iPhone 12'yi iPhone 11 Pro serisi kutularındaki 18W'lık iyi bir adaptörden daha hızlı şarj etmenize neden olmaz.

Kullanışlı ve uygun fiyatlı şarj olan her şeyin üreticisi olan Aukey, yeni 20W dahil olmak üzere Apple'ın en popüler şarj cihazlarının tümüyle bir test yaptı ve 12W şarj sınırı geçildiği takdirde neredeyse aynı hızlarda şarj ettiklerini keşfetti. Voltajı ve akımı kaydetti ve 18W, 20W ve hatta 65W Apple şarj cihazları, 1 saat 40 dakika sınırının biraz üzerinde hızlar sağladı.

Karşılaştırmada gördüğünüz gibi, testteki en iyi üç şarj cihazının değerleri neredeyse aynı, bu nedenle bunları birbirlerinin yerine kullanabilirsiniz. Eski bir 12W iPad adaptörünüz varsa, bu da işe yarar, ancak biraz daha bekleyebilirsiniz. Apple'ın en yaygın 5W şarj cihazı ise, iPhone'u doldurmak 3 saatten fazla sürdüğü için sabırlı olmanız gerekecek.

Sonuç olarak halihazırda bir 18W şarj cihazınız varsa, yeni 20W adaptörü satın almak pek mantıklı değil. Aralarındaki fark çok az olduğu için elinizdeki şarj aletini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yorumlar
Adem
Bu konuşmalarin üzerine gidip iphone almazsin herhalde daha... Hersey ortada apple bu saatten sonra kendi batısına koşuyor. 2. Nokia vakası
Cevapla
Fatih
Dünyanın en değerli firması sen galiba hatları karıştırdın hacı:)
admin
direk elektriğe bağlayın, zaten bir kere şarj ettimi bir daha gerek kalmaz
Cevapla
smh my h
O telefonu alcak zenginler adaptör fiyatı sorgulamaz basar parayı 65wye zaten
Cevapla
Akif Bro
5W mi kaldı hele
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.