iPhone 12 modelleri o kadar da dayanıklı değil!

iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini'nin ne kadar dayanıklı olduğu gözler önüne serildi. Uygulanan testler sonucunda telefonlar kullanılabilir durumda kaldı.

iPhone 12 modelleri o kadar da dayanıklı değil!

Apple'ın iPhone serisinin yeni modelleri artık kullanıcıların eline ulaşmaya başladı. Cihazların ne kadar dayanıklı olduğu ve ne tür çiziklere, düşmelere karşı dayanıklı olduğu ise tam olarak bilinmiyordu.

iPhone 12 ailesi; 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinden oluşuyor. Bu modeller arasında iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini'ye dayanıklılık testi uygulandı. Kullanıcıların merak ettiği çizilme ve kırılma eşikleri gözler önüne serildi.

iPhone 12 ailesinin bazı üyeleri dayanıklılık testine girdi!

iPhone 12 ailesi bilindiği üzere Apple’ın dayanıklılığı ile övündüğü bir seri haline geldi. Bunun nedeni ise cihazın Ceramic Shield ile korunan ekranı düşmelere çok daha fazla dayanıklı olduğu iddiasıydı. Bu iddiasını iPhone 12 dayanıklılık ve düşme testleriyle kanıtlayan Apple’ın bu serisi diğer iPhone’lara göre daha başarılı bir performans gösteriyor.

iPhone 12 Mini ve iPhone 12 Pro Max ise bu sefer JerryRigEverything tarafından yapılan teste maruz kaldı. Testtin sonucu ise Apple’ın hoşuna gidecek cinsten.

''Seramik Kalkan'' ile korunan iPhone 12 ekranları Mohs sertlik sıralamasında normal seviyede olan 6'da çiziliyor. Ancak geçen yılki iPhone 11 ile karşılaştırıldığında çiziklerin çok daha yüzeysel olduğu fark ediliyor. Gelin testin devamını aşağıdaki videodan beraber inceleyelim.

Yapılan testler sonucunda telefonların hala kullanılabilir durumda olması ise dikkat çekiyor.