Mobil

iPhone 12 Pro ve Pro Max ekranıyla benzersiz olacak!

Apple da modaya uydu. Cupertino merkezli şirket iPhone 12 Pro ve Pro Max modellerinde yüksek yenileme hızlarına sahip paneller kullanacak.


Son dönemde akıllı telefon pazarında yeni bir trend hakim olmaya başladı. Yüksek yenileme hızına sahip ekranlar.

Geçtiğimiz yıla kadar yüksek yenileme hızına sahip ekranlar yalnızca oyun odaklı modellerde ön plana çıkıyordu. Lakin geldiğimiz noktada her üretici amiral gemisi modeline 90Hz ya da daha da yüksek bir performans sunan panel takmak istiyor.

Görünen o ki Apple da bu modaya uymuş durumda. Zira sızdırılan bilgilere göre iPhone 12 Pro ve Pro Max modelleri ekranlarıyla benzersiz olacak.

iPhone 12 Pro ve Pro Max 120Hz’lik ekranla gelecek!

Sızdırılan son bilgilere göre Apple iPhone 12 Pro ve Pro Max modelinde 120Hz’lik ekran kullanacak. Elbette bu ekranlar Samsung tarafından üretilecek. Cupertino merkezli şirkete yakın kaynaklar, iPhone 12 Pro ve Pro Max’ın ekran konusunda gerçekten de rakipsiz olacağını iddia ediyorlar. Açıkçası Samsung tarafından üretilen bir ekranla Apple’ın nasıl rakipsiz olacağı da başka bir soru işareti.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Hali hazırda satışta olan Oppo Find X2 ve OnePlus 8 Pro gibi modellerde de 120Hz’lik paneller kullanılmakta.

Dolayısıyla Apple bu konuda bir ilki temsil etmiyor. Lakin Apple’ın bunu sanki ilk defa kendisi yapmış gibi pazarlayacağına hiç şüphemiz yok.

Yorumlar
Delidivana
İphone dusmanimisiniz? Hahsh
Cevapla
Ersan
Eğer Samsung Note 20de deliği kaldırmazsa iphone rakipsiz kalır ki bide 120hz ile huawei bu kaliteye erişemez her zaman eleştirmişimdir ama bu defa iphone tasarımı oturtmuş!! Asıl şimdi Samsung düşünsün!
Cevapla
Selim
Sen rahat ol. Huawei uçacak
Soykan Sarp
120 hz demek 15 binden yukarı demek Bi araba parası diycem de en ucuz araba 35 bin
Cevapla
Smart 🇹🇷
Apple her sene bir-iki küçük değişiklik yapar, vitrinde de bir özelliği öne çıkarır(buradaki ekranı olmuş, bir önceki kamera düzeni ve yeni işlemciydi). Sonra fiyatı yapıştırıp geçer. Yanlış anlaşılmasın fiyatı kendi ülkesinde hep sabittir. Fiyat bizim gibi ülkelerde her yıl yeni modelle birlikte sürekli artar.Alan yine de alır.
Cevapla
....
Abicim Huawei yeni ekosistem çıkartsın da insanlar iPhone'un iki dudağı arasına bakıp kalmasın.İphpne 11'den farkı işlemci biraz iyi ekranın Allah'ı var ilerlemişler kamerada iyileştirmeler var yazılımda illaki gelişme vardır ancak sürekli aynı tasarım çizgisi olması çok can sıkıcı alan illaki olacaktır alsınlar ona lafım yok ancak sırf iPhone diye de her sene aynı tasarımı çıkartıp alan insanlar sırf rakip olmadığı için iPhone ekosistemi olduğu için alıyor.Huawei fanı değilim ancak işlerin değişmesi gerekiyor.Şuan iPhone X kullanıyorum çok dikkatli bakılmasa iPhone 11'den ne farkı var yazık günah ya.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.