Mobil

iPhone 12 serisi her şeye rağmen çok sattı!

Apple'ın yüzü bu yıl iPhone satışlarıyla gülebilir. ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın iPhone 12 modelinin satışları rekor kırdı!

iPhone 12 serisi her şeye rağmen çok sattı!

iPhone 12 serisinden etkileyici satış başarısı. Geçen yıl Ekim ayında tanıtılan iPhone 12 serisi, Apple'ın 2014 iPhone 6 serisinden bu yana en iyi piyasaya sürülen serisiydi. Söz konusu bu durum Counterpoint Research araştırma şirketi tarafından hazırlanan raporla doğrulandı.

Analistlere göre, 5G desteği ve OLED ekran Pro olmayan modellerde bile öne çıkıyor. Peki iPhone 12'lerin başarısı için temel faktörler neler? Kullanıcılar neden bu seriyi tercih ediyor? Bu kez kullanıcıların üst segment seçeneklerine yönelmesi de dikkat çekici.

İşte iPhone 12 satış rekorunun sebepleri:

iPhone 12 Pro Max, dörtlünün en popüler üyesi olarak öne çıkıyor. Satışların yüzde 29'unu bu modelin oluşturduğu belirtilirken, 2019 yılında 11 Pro Max'e kıyasla yüzde 25'lik bir artış kaydedildiği belirtildi. iPhone 12 Pro Max'e en çok ilgi gösteren ülke ABD oldu. Hazırlanan rapor tarihine kadar yapılan iPhone 12 Pro Max satışlarının yüzde 40'ının ABD'de yapıldığı belirtildi.

iPhone 12 Pro Max, ABD'de tıpkı 11 Pro Max gibi 1100 dolardan satışa sunuldu. Bu modele olan yüksek ilgi, serinin ortalama satış fiyatını da artırdı. Ortalama satış fiyatının iPhone tarihinin en yüksek seviyesine ulaşması nedeniyle, serinin satış gelirleri iPhone 11 serisine kıyasla yüzde 22 arttı.

Diğer neden oldukça basitti. Apple artık daha fazla telefon satıyor. iPhone 12 serisi Nisan ayında 100 milyon satış adedine ulaştı. İPhone 11 serisinin bu seviyeye ulaşması dokuz ay sürmüştü.

Yorumlar
Mutluhan
Çeltiki kaldırsınlar bende yeniden Apple ile hic isim olmaz:-)))
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.