iPhone 13 hakkında bir detay daha kesinleşti

iPhone 13 serisi, piyasaya sürülmesinden kısa bir süre önce, bazı özellikleri netlik kazanmaya başladı. LiDAR konusunda yeni bir noktaya gelindi!

iPhone 13 hakkında bir detay daha kesinleşti

Her yıl Eylül ayında yeni iPhone'ları tanıtan Apple, koronavirüs salgınının getirdiği sorunlar nedeniyle Ekim ayında iPhone 12 serisini tanıtmıştı. Neredeyse bir yıl geçti ve yeni modeller için sadece birkaç ay kaldı. Bu yıl tanıtılacak modellerin, yani iPhone 13 serisinin Eylül ayında ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Bu kapsamda tanıtıma iki ay kalırken, sızıntılar gelmeye devam ediyor. Daha önce paylaşılan bazı raporlarda, Apple'ın en son Pro modellerine yer verdiği LiDAR sensörünü bu yıl tüm modellerde tanıtacağı iddia edildi.

iPhone 13 Serisinde Yine LiDAR Dahil Olacak

Bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan sızıntıya göre, geçen yıl uyguladığı stratejiyi sürdürme kararı alan Apple, sadece iPhone 13 Pro ve Pro Max modellerinde LiDAR'ı içerecek. Sızıntıyı paylaşan kaynak, Apple'ın bu teknolojiyi tüm modellere getirme planını doğruluyor, ancak bilinmeyen nedenlerden dolayı bazı modellerde ertelemeye karar verdiğini belirtiyor. Maliyet ve pazarlama stratejisinin ilk akla gelen nedenler arasında olduğu bildiriliyor.

iPhone 13 hakkında bir detay daha kesinleşti - Resim : 1

Konuya aşina olmayanlar için kısaca özetlemek gerekirse: LiDAR tarayıcısı ilk olarak 2020 iPad Pro ile Apple kullanıcılarına göründü ve ardından iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max'e geldi. Bu teknoloji ile kamera nesnelere olan mesafesini tam ve hızlı bir şekilde ölçebiliyor. Bu sayede cihazları 3D modelleme gibi alanlarda kullanılabiliyor, artırılmış gerçeklik ve gece çekimlerinde ise çok daha iyi sonuçlar elde edilebiliyor.

Hakkında bir çok haber yapılan Apple iPhone 13 modelinin çıkmasını merakla bekliyoruz. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.