iPhone 14 alamayanlar üzülmesin! Apple'ın iPhone 15 fiyatları için çok büyük planları var!

iPhone 14 serisi yüksek fiyatları nedeniyle az talep görmüştü. Bunun farkında olan Apple, yaklaşan iPhone 15 serisinde işleri değiştirecek. İşte yüzlerce kişinin merak ettiği o gelişme.

iPhone 14 alamayanlar üzülmesin! Apple'ın iPhone 15 fiyatları için çok büyük planları var!

Apple, geçtiğimiz Eylül ayında iPhone 14 ailesini tanıtmıştı. Yüksek fiyat etiketiyle satışa çıkan standart ve iPhone 14 Plus modelleri dünya genelinde raporlara göre düşük talep görmüş durumda. Bu durumdan haberdar olan Apple ise bildirilenlere göre iPhone 15 ailesinde yeni bir fiyat hamlesi yapacak. Bu düzenlemenin standart iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelinin fiyatını ilgilendirdiği söyleniyor. Detaylara gelin birlikte göz atalım.

Apple, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus fiyatlarını düşürmeyi hedefliyor

iPhone 14 serisinin standart ve Plus modelleri, geçen seneki iPhone 13 ailesine göre çok az talep gördü. iPhone 14 serisinin parlayan yıldızı ise Pro model oldu. Bu modelin tek başına seriyi kâr açısından taşıdığını söyleyenler bile var. 

Bu yılki standart ve Plus modellere olan düşük talebin, daha çok fiyat tarafından kaynaklandığı bildirildi. Apple da bu durumun farkında ve kaynaktan gelen bilgiler, Cupertino merkezli teknoloji devinin iPhone 15 ailesi için fiyat düzenlemeleri düşündüğünü ortaya çıkardı.

iPhone 15 fiyat

Bildirilenlere göre Apple, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelleri için fiyat düşürme yoluna gidecek. Yani bu iki model, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus'a göre çok daha uygun fiyat etiketiyle çıkış yapabilir. 

Apple'ın bu fiyat düzenlemesiyle akıllı telefon pazarındaki hakimiyetini artırmayı ve standart iPhone modellerine olan ilgiyi ve talebi yeniden artırmayı hedeflediğini düşünebiliriz.

Teknoloji devinin, iPhone 15 serisini daha uygun fiyat etiketiyle piyasa sürmesi, iPhone almakta zorluk çeken kişileri de oldukça sevindireceğini düşünüyoruz.