iPhone 14 Pro alanlar çok pişman! İşte sebebi!

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından yeni bir teknoloji olarak tanıtılan Dinamik Ada, bir kez daha kendine has bir problemle gündeme geldi.

iPhone 14 Pro alanlar çok pişman! İşte sebebi!

Apple tarafından Eylül ayında gerçekleştirilen tanıtımda karşımıza çıkan iPhone 14 serisi, kendi içerisinde farklılaşmanın zirveye çıktığı bir model olmuştu. Buna göre iPhone 14 ile iPhone 14 Plus modellerinde ne tasarım ne de özellik anlamında dişe dokunur bir gelişme görülmezken, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde ise oldukça farklı cihazlarla karşılaşmıştık. Bu iki yeni akıllı telefonun en çok göze çarpan özelliği ise tabi ki Dynamic Island yani Dinamik Ada’ydı.

Kullanıcıların bildirimleri takip edebilme konforunu üst seviyeye çıkaran bu özellik sayesinde, canlı takibin yapılması, müzik kontrolü ve daha pek çok yeniliğin iPhone 14 Pro kullanıcılarının beğenisine sunulduğunu görmüştük. Ancak yeni bir teknoloji olan Dinamik Ada, birçok problemi de beraberinde getirmişti.

iPhone 14 Pro alanlar çok pişman! İşte sebebi!

İşte bu problemlere şimdi bir yenisi daha eklendi. Bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan görselde net olarak görüldüğü üzere, dinamik adanın sağ ve sol hizasında beliren ve ekranın sonuna kadar uzanan bir iz mevcut. Bu izin neden kaynaklandığını anlamak için servise gittiğini belirten Apple kullanıcısı, servisin de bu konuya ilişkin bir yanıt getiremediğini iddia etti.

Üstelik bu paylaşımın altına, benzer sorunları yaşayan pek çok iPhone 14 Pro kullanıcısının yorum bırakması, sorunun tek bir kişiyle sınırlı olmadığını gösterdi. Bakalım Apple bu konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapacak mı?