Mobil

iPhone 14 Pro başlangıç fiyatı 45 bin TL oldu! Maşallah!

Apple tarafından Eylül ayının başında tanıtılan ve ortalarına doğru da satışa sunulan iPhone 14 modeli beklenenin çok üzerinde bir taleple karşılandı.

iPhone 14 Pro başlangıç fiyatı 45 bin TL oldu! Maşallah!

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından 7 Eylül’de gerçekleştirilen Far Out etkinliğinde tanıtılan iPhone 14 serisi, yeterince yeni özelliğe sahip olmaması ve ikili farklılaştırmanın iyiden iyiye belirgin hale gelmesi gibi nedenlerden dolayı oldukça eleştirilmişti. Ancak görülen o ki ülkemizde bu tip durumlar çok fazla dert edilmiyor. Üstelik iPhone 14 serisinin dünyanın en pahalıya satılan ülkesi olmamızın da satışlar üzerinde bir etkisinin olmadığı görülüyor.

Eğer bu haberi okuduktan sonra Apple’ın resmi mağazasına girerek kendinize yeni bir iPhone 14 Pro satın almak isterseniz, bunu yapamayacağınızı göreceksiniz. Hatta şansınızı biraz daha zorlayarak MediaMarkt, Amazon gibi sitelere baksanız bile stoklarda bu cihazların bulunmadığını görmeniz kuvvetle muhtemel. Tabi burada bahsettiğimiz satıcıların bizzat bu sitelerin kendisi olduğunu da ekleyelim. İşte bu durumun sebebi, ülkemizde yoğun ilgiyle karşılanan iPhone 14 Pro 128GB modelinin stoklarının tamamen tükenmiş olması.

Tabi iPhone 14 Pro 128GB modelini satın almak isteyip de bunu başaramayan kullanıcıların diğer modellerin 128GB’lık versiyonlarına yönelmesi nedeniyle onların da stoklarının son derece sınırlı sayıda kaldığını hatırlatalım. Eğer illa da Apple’ın sitesinden alacağım derseniz de o zaman yaklaşık 2 aylık bir bekleme süresini göze almanız gerekiyor. İşte tüm bu nedenlerden dolayı, normal şartlar altında resmi satış fiyatı 39.999-TL olan iPhone 14 Pro modelinin, internetteki ünlü sıfır ve ikinci el satış sitelerinde 45.000-TL gibi fiyatlardan satılmaya başlandığını görüyoruz. Hatta elinde onlarca adet iPhone 14 Pro bulunduran bazı mağazaların fiyatı 50.000-TL seviyesine kadar çıkarttığını da söyleyelim.

Yorumlar
Beliş
Yani bu kadar olmaz çok pahalı biraz indirin şu fiyatları Seneyede iPhone 15 çıkar
Cevapla
Cafer
45binoldumasallah
Cevapla
Ahmet
Yav hani geçen haberde beklentileri karşılıyamadı talep yok diye haber çıkarttınız . şimdi ne diyorsunuz
Cevapla
Mesut
Aynen geçen gün talep yok deniliyordu şimdi tam tersi millet alsın diye yapılıyor ama millette alacak para yok artık bu ekonomik sıkıntılara rağmen alanlarda ya zengin ya süzme salaktır zaten
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.