Mobil

iPhone 14 Pro işte böyle görünecek! Tasarım özellikleri sızdırıldı

Apple iPhone 14 Pro için tasarım detayları ortaya çıktı. İşte bu yıl tanıtılması beklenen modelin özellikleri ve detayları.

iPhone 14 Pro işte böyle görünecek! Tasarım özellikleri sızdırıldı

Birkaç gün önce ortaya atılan iPhone 14 Pro görüntüleri, tanıdık bir tasarımı ortaya çıkardı. CAD tabanlı görüntüler cihazın tasarım özelliklerini ortaya koydu. Tasarım görüntülerine bakılırsa Face ID sensörleri için hap şeklinde bir oyuk ve ön kamera için bir delik karşımıza çıkacak. Weibo'da paylaşılan mevcut şemalar, önceki sızıntı görselleriyle uyumlu görünüyor.

iPhone 14 Pro işte böyle görünecek! Tasarım özellikleri sızdırıldı

apple iphone 14

Kesiklere ek olarak, sızdırılan görüntüler cihazın tüm boyutlarını da ortaya koyuyor. Örneğin kalınlığın, iPhone 14 Pro'daki 7.65 mm profilden biraz daha yüksek olan 7.85 mm olduğu söyleniyor. Tasarım özelliklerinin geri kalanı, mevcut iPhone 13 nesline kıyasla değişmemiş görünüyor. Özellikle, delikli selfie tasarımı yalnızca Pro serisinde mevcut olacak, standart ve mini ise bir yıl daha çentik alacak.

Apple iPhone 14 serisini bu sonbaharda tanıtacak. Serinin iPhone 13 serisine kıyasla bazı farklılıklarla gelmesi bekleniyor. Apple geçtiğimiz günlerde yaptığı bir etkinlikte uygun Apple modeli olması planlanan iPhone SE 3'ü de duyurdu. Beklenenden daha pahalı bir fiyat etiketi ile gelen cihaz bu modeli bekleyenleri biraz hayal kırıklığına uğratmış olabilir. Geçen yıl tanıtılan iPhone 13 serisi de tepkiyle karşılanmıştı. Zira cihazlarda 12 serisine kıyasla çok büyük farklar yapılmamıştı. Ancak 14 serisinde bu durumun değişmesi bekleniyor.

Yorumlar
Ngulec
Bütün iPhone'lar aynı hepsi de birbirine benziyor bence beş para etmez en iyi telefon Android
Cevapla
Ada
Android bir telefon degıl işletim sistemi
Mustafa
Buna para verennin parasına yazık iPhone seni yönlendiriyor ama diğer telefon lazım siz yonlendiriyorsunuz iPhone 12 13 hiç bir fark yokkk
Cevapla
Volkan
Bu kanaldaki bütün bildirimleri kapatıyorum saçma sapan yalan yanlis haberler
Cevapla
Hakan
Bende çizerim bunu. Nereden anlayacağız doğruluğunu. Her sene bunun gibi bir sürü saçma haber
Cevapla
Yusuf
Her sene aynı terane haber diye yapıyorsunuz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.