Mobil

iPhone 14 Pro modelinin dinamik adası daha önce Honor tarafından kullanılmış!

Apple tarafından gerçekleştirilen etkinlikte tanıtılan iPhone 14 Pro modelinde bulunan ve Dinamik Ada olarak isimlendirilen yeni tasarımın aslında Honor tarafından daha önce kullanıldığı ortaya çıktı.

iPhone 14 Pro modelinin dinamik adası daha önce Honor tarafından kullanılmış!

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın en önemli özelliklerinden biri, daha önce pek çok farklı marka tarafından kullanılan bir teknolojinin kendisi tarafından tanıtıldığında sanki uzaydan gelen bir özellikmiş gibi onu parlatabilmesidir. Bu durumun örneklerini daha önce pek çok defa yaşamıştık ancak gelen son bilgiler iPhone 14 Pro modelleriyle karşımıza çıkan Dinamik Ada özelliğinin de bu tür bir Apple başarısı olduğunu gözler önüne seriyor.

Bugün birçok farklı Çin merkezli kaynak tarafından haberleştirilen bilgilere göre, Apple’ın iPhone 14 Pro modellerinde kullandığı teknolojinin ilk örnekleri aslında tam dört yıl önce piyasaya sürülen Honor V20 modelinde zaten mevcuttu. iPhone 14 Pro’nun tanıtılması ve Dinamik Ada özelliğinin ön plana çıkmasıyla tekrar gündeme gelen Honor V20’ye baktığımız zaman, bu cihazın sol üst köşesinde bulunan delikli kamera yapısının da duruma göre genişleyip daralabildiği görülüyor.

iPhone 14 Pro modelinin dinamik adası daha önce Honor tarafından kullanılmış!

iPhone 14 Pro modelinin dinamik adası daha önce Honor tarafından kullanılmış! - Resim : 1

Bununla birlikte Honor V20’deki bu tasarım değişikliğinin oldukça sınırlı bir alanda kullanıldığını söyleyelim. Yalnızca ön kamerayla ilgili aksiyonlar sırasında devreye giren bu sistem, telefonunuzun ön kamerası kullanıldığında bunu anlayabilmenizi sağlamak için yeşil renkle genişleyebiliyor. Bunun yanında ön kamerayla bir sohbet gerçekleştireceğiniz ya da fotoğraf çekeceğiniz zamanlarda da burada bir uyarı beliriyor ve ekrana bakmanız isteniyor. Görüldüğü üzere Honor V20’deki özellikler iPhone 14 Pro’ya göre bir hayli ilkel. Ancak yine de her iki teknolojinin de aynı temele dayandığını söylemek ve Honor’un bu işi Apple’dan daha önce yaptığını belirtmek pek de yanlış olmayacaktır.

Yorumlar
Mmet
Aferin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.