Mobil

iPhone 14 Pro ve iPhone 13 Pro Geekbench sonuçları kafaları karıştırdı

Teknoloji dünyası oldukça önemli bir günü geride bıraktı. Apple tarafından tanıtılan iPhone 14 modelleri güne damgasını vururken, ilk karşılaştırma sonuçları da gelmeye başladı.

iPhone 14 Pro ve iPhone 13 Pro Geekbench sonuçları kafaları karıştırdı

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Apple, dün itibariyle uzun süredir beklenen lansmanını gerçekleştirmiş oldu. Dünyanın en popüler telefon markası olan iPhone serisinin yeni modelini yani iPhone 14’ü tanıtan Apple, lansman boyunca yeni amiral gemilerini adeta yere göğe sığdıramadı. Ancak telefonun tüm özellikleri belli olduktan sonra, teknoloji meraklıları iPhone 14’de iPhone 13’e göre dikkat çeken çok fazla yeniliğin olmadığını dile getirmeye başladı.

Hatta Apple ile özdeşleşen Steve Jobs’ın kızı Eve Jobs tarafından paylaşılan bir gönderiyle, iPhone 14’le dalga geçilmesi gerçekten oldukça sansasyonel bir hamleydi. Eve Jobs tarafından paylaşılan bir görselde, üzerindeki gömleğin aynısını satın alan yaşlı bir kişi için: “Babam iPhone 13’ü verip iPhone 14 alıyordur.” şeklinde bir dip not düşerek, yeni amiral gemisinin iPhone 13’ten pek fazla farkı olmadığı eleştirilerine katılmış oldu.

iPhone 14 Pro ve iPhone 13 Pro Geekbench sonuçları kafaları karıştırdı

Öte yandan bugün ortaya çıkan ilk Geekbench test sonuçları da, teknoloji meraklılarının yanılmadığını gözler önüne seriyor. Buna göre Geekbench test sonuçlarında iPhone 13 Pro tek çekirdek performansında 1.707 puan alırken, iPhone 14 Pro ise 1.879 puan aldı. Çoklu çekirdek performansında ise durum daha vahim. Buna göre iPhone 13 Pro bu testten 4659 puan alırken, iPhone 14 Pro ise 4664 puan alabildi. Bu puanlama ise iki model arasında performans anlamında neredeyse hiçbir farkın olmadığını gösteriyor.

Yorumlar
Sabri
ABD de iPhone 14 serisi tanıtıldı, 13,12 ve 11 serisi fiyatları 100 dolar aşağı doğru düştü, Türkiye de ise aksine hâlen herşeye zam geliyor, yok abi ya Türkiye cennet cennet, yurtdışında 12 ay çalış her ay köşeye 1000-1500 Euro koy 12 ay sonunda Türkiye den ev araba al, Türkiye şartlarında ise asgari ücretli her ay maaşıyla kredi ödemeye 12 ay sonunda borçlu olarak krediyle giriyor bırak ev araba almayı, borçsuz bir yıl bırakamıyor. Ekonomi bu kadar rezalet olamaz olmamaliydi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.