iPhone 14 Pro'dan bile güçlü! Android devi, dosta güven düşmana korku saldı

Akıllı telefon dünyası yeni kralını selamlamaya hazırlanıyor. İşte AnTuTu testinde ASUS ROG Phone 6’yı tahtından eden yeni model

iPhone 14 Pro'dan bile güçlü! Android devi, dosta güven düşmana korku saldı

OnePlus, her ne kadar Oppo’nun küçük kardeşi görünümünde olsa da, son zamanlarda piyasaya sürdüğü birbirinden güçlü akıllı telefon modelleri sayesinde, bu algıyı iyiden iyiye zayıflattı. Son birkaç aydır sık sık OnePlus 11 sızıntılarıyla gündeme gelen Çinli şirket, bu telefonunu tanıtmak için artık geri sayıma geçerken, cihazın ortaya çıkan AnTuTu test sonuçları, teknoloji dünyasına bomba gibi düştü.

Bugüne kadar yapılan testlerde, AnTuTu’ya göre en güçlü akıllı telefon olarak Asus’un ROG Phone 6 modeli karşımıza çıkıyordu. Bu testten 1.117.968 puan alan ROG Phone 6 daha uzun süre liderlik koltuğunda oturacağını düşünürken, OnePlus’ın yeni amiral gemisi modeli tüm planlarını bozdu.

iPhone 14 Pro'dan bile güçlü! OnePlus 11, dosta güven düşmana korku saldı

Her ne kadar henüz OnePlus 11 resmi olarak tanıtılmamış olsa da, dün internete sızan görüntülerde bu cihazın AnTuTu testine girdiği ve bu testten 1.341.080 puan aldığı görülüyor. Aradaki farkın yüksekliğine bakılacak olursa, cihazın piyasaya sürülmesinden sonra da ROG Phone 6’nın liderlik koltuğunu kaybedeceğine kesin diyebiliriz.

Tabi OnePlus 11, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin gücünü gösterebilmesi için ilk şanslardan biriydi. 2023 yılında bu donanıma sahip daha birçok akıllı telefon modeli göreceğimizi bildiğimiz için, yeni yılda liderlik koltuğunun da sık sık yer değiştirebileceğini unutmayalım.