Mobil

iPhone 14 Pro’nun yeni Geekbench test sonuçları ortaya çıktı

Akıllı telefon dünyasının yeni süperstarı iPhone 14 Pro, şimdi de Geekbench test sonuçlarıyla adından bahsettiriyor.

iPhone 14 Pro’nun yeni Geekbench test sonuçları ortaya çıktı

Apple, 7 Eylül’de gerçekleştirdiği tanıtımın ardından şimdi de yeni modellerini piyasaya sürmek için var gücüyle çalışırken, telefonu erken zamanlarda ele geçiren bazı kullanıcılar iPhone 14 Pro’yu Geekbench testlerine tabi tutmaya başladı. Aslında daha önce de iPhone 14 Pro’nun Geekbench testleri ortaya çıkmıştı ancak o performans verileri kullanıcıları pek memnun etmemişti. Peki yeni gelen Geekbench test sonuçları nasıl dersiniz?

Yapılan testlere göre iPhone 14 Pro, tek çekirdek performansından 1.887 puan almayı başardı. iPhone 13 Pro’ya baktığımız zamansa bu telefonun Geekbench’den 1.707 puan aldığını görüyoruz. Çoklu çekirdek performansına baktığımız zamansa aradaki %10’luk farkın daha da arttığını görüyoruz.

iPhone 14 Pro’nun yeni Geekbench test sonuçları ortaya çıktı

iPhone 14 Pro modeli çoklu çekirdek testinden 5445 puan alırken, iPhone13 Pro ise bu testten 4659 puan almıştı. Tabi bu aradaki farkın nedeni, iPhone 14 Pro’da yeni nesil A16 işlemcinin kullanılmış olması.

Bilindiği üzere iPhone 14 serisinde Apple, farklı bir yol izlemiş ve 4 modelden ikisini A15 Bionic işlemciyle beslerken, iki Pro modelini ise yeni yonga seti olan A16 Bionic işlemciyle güçlendirmişti.

Son olarak şunu da belirtmek gerekir ki bunlar henüz ilk testler. İlerleyen zamanlarda iOS 16’ya gelecek performans odaklı güncellemeler sayesinde bu telefonun daha da yüksek puanlara ulaşması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.