Mobil

iPhone 14’ün fiyatı artmak bir yana daha da ucuzlayacak!

iPhone 14 serisinin tanıtılmasına artık sadece birkaç gün kalmışken gelen son haberler, telefonunu iPhone 14 ile değiştirmek isteyenleri oldukça sevindirecek.

iPhone 14’ün fiyatı artmak bir yana daha da ucuzlayacak!

Nihayet beklenen günün gelmesine artık neredeyse sayılı saatler kaldı. Hepi topu 4 gün sonra tanıtılacak olan iPhone 14 serisi hakkında ise artık son sızıntılar geliyor diyebiliriz. Bugüne kadar yapılan paylaşımlarda, Apple’ın tüm modellerde en az 100 dolarlık fiyat artışına gideceği konuşuluyordu. Ancak bugün ünlü analiz Ming-Chi Kuo, bu bilginin yanlış olduğunu, yeni serinin sanıldığı kadar zamlanmayacağını hatta seride fiyatı ucuzlayacak bir telefonun da olacağını iddia etti.

Geçtiğimiz sene satışa sunulan en uygun fiyatlı model, iPhone 13 Mini’ydi. Apple tarafından 699 dolar karşılığında kullanıcıların beğenisine sunulan bu telefondan sonra gelen isimse 799 dolarlık fiyatıyla iPhone 13 olmuştu.

iPhone 14’ün fiyatı artmak bir yana daha da ucuzlayacak!

Ancak bu sene iPhone 14 Mini diye bir model göremeyeceğiz. Bu durumda da serinin en uygun fiyatlı modeli normal şartlar altında 800 dolarla iPhone 14 olacakken, bugüne kadar yapılan paylaşımlara göreyse, bu telefonun fiyatı da 900 dolara çıkacaktı. Fakat Kuo birkaç gün sonra göreceğimiz fiyat listesinin bu şekilde olmayacağını iddia ediyor.

Kuo’ya göre iPhone 14 serinin en uygun fiyatlı modeli olacağı için bırakın 100 dolar zamlanmayı tam tersine 50 dolar ucuzlayacak ve 749 dolardan satışa sunulacak. Diğer modeller olan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ise seleflerine göre 100 dolar değil 50 dolar daha pahalı olacak. Ne diyelim, umuyoruz ki Ming-Chi Kuo bu konuda haklıdır.

Yorumlar
kürşat
eğer dediği doğru ise kasa çelik olmayacak. yani malzemeyi hafifletecekler.
Cevapla
Seyirci
Arkadaşlar Türkiye için geçerli değildir heyecan yapmayın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.