Mobil

iPhone 15 hakkında ilk detaylar netleşti! İşte 2023 yılının iPhone'u!

Daha iPhone 14 piyasaya sürülmemişken iPhone 15 hakkında da detaylar gelmeye başladı. İşte 2023 yılının iPhone cihazı ile ilgili beklenenler.

iPhone 15 hakkında ilk detaylar netleşti! İşte 2023 yılının iPhone'u!

Analist Ming-Chi Kuo'ya göre iPhone 15, Lightning yerine USB-C bağlantı noktası kullanan ilk iPhone olacak. Haberin tedarik zinciri kaynaklarından geldiği varsayılıyor ve bu tahminler sıklıkla gerçek çıkıyor.

Apple'ın her yıl tescilli Lightning bağlantı noktasını evrensel ve sade daha iyi USB-C ile değiştireceği söyleniyor. 2017'den beri bu tür söylentileri düzenli olarak bildiriyorduk. Kuo'nun kendisi de bu hareketi yıllar içinde birkaç kez öngördü.

iPhone 15 hakkında ilk detaylar netleşti! İşte 2023 yılının iPhone'u!

Bu en son bilgi ortaya çıkarsa, iPhone 14 serisi, Lightning donanımlı son iPhone olacak. Apple, cihazlarının çoğunu zaten USB-C'ye taşıdı ve iPhone dışında yalnızca giriş seviyesi iPad ve AirPods dizisini bıraktı. iPhone 15, USB-C'nin benimsenmesinden çeşitli şekillerde faydalanacak, özellikle Apple'ın kendi USB-C destekli cihazlarıyla daha hızlı şarj ve daha geniş bağlantı bekleniyor. Bir USB-C - Lightning kablosu Cupertino'nun web sitesinde bir USB-C - USB-C kablosu ile aynı olarak 25 € 'ya satılıyor.

Şirketin bu yıl iPhone 14'ü piyasaya sürmesi bekleniyor. iPhone 13 beklendiği kadar ilgi görmediği için 14 hakkında beklenti oldukça yüksek. Ancak daha iPhone 14 bile gelmemişken 15 hakkında detaylar gelmeye başladı. 2023 yılının iPhone teknolojisi hakkında detaylar çok yakında netleşmeye başlayacaktır.

Yorumlar
Cihat
Apple da ilginç, ipad ve mac typ c, iphone halen aynı…
Cevapla
Mmet
Şayomi ye gidip 26 bin vermek ilginç
Cevapla
Xmen
Usb C ye geçmesi daha iyi olur
Cevapla
Cihat
Gerçektenmi
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.