Güncel

Türk sanatçının NFT eseri rekor fiyata satıldı! 1 milyon 380 dolara alıcı buldu

Türk medyacının NFT eseri rekor fiyata satıldı. Kripto para camiasında kayıplar yaşanırken NFT tarafında bir yükseliş söz konusu. İşte detaylar.

Türk sanatçının NFT eseri rekor fiyata satıldı! 1 milyon 380 dolara alıcı buldu

Medya sanatçısı Refik Anadol rekor fiyata bir NFT satışı gerçekleştirdi. Barcelona’daki ünlü Casa Batllo evinin ön cephesini yeniden tasarlayarak ortaya çıkardığı “Casa Batllo: Yaşayan Mimari” adlı dinamik NFT eseri rekor bir fiyata satıldı.

Açık artırmada satışa sunulan NFT eseri 1 milyon 380 bin dolara alıcı buldu. New York Rockefeller Plaza’daki Christie’s Müzayede Evi’nde yapılan açık artırmada tek NFT eser olarak dikkat çeken Casa Batllo: Yaşayan Mimari’ye son olarak 1 milyon 100 bin dolar teklif verilirken, komisyonlar ile birlikte satışın 1 milyon 380 bin dolara mal olduğu açıklandı.

Türk sanatçının NFT eseri rekor fiyata satıldı! 1 milyon 380 dolara alıcı buldu

refik anadol nft

Refik Anadol, Instagram hesabından “Casa Batllo: Yaşayan Mimari” adlı eserinin açık artırma ile satışa çıkarılacağını açıklamıştı. Etkinlik boyunca Claude Monet, Pablo Picasso, Andy Warhol, Jean-Michel Basquiat, Bansky, Georgio Totto O’Keeffe ve Vincent Van Gogh gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerinin de açık artırmaya çıkarılacağını belirten Refik Anadol, eserinin bu dev isimlerin başyapıtlarının yanında satılmasının büyük onur olduğunu söyledi.

Refik Anadol kimdir?

Refik Anadol, Türk medya sanatçısı, tasarımcı. Mimariyi ve medya sanatları veri bilimi ve, yapay zeka ile buluşturan çalışmalar üretir. Dünyadaki yapay zekâ sanatının başlamasına ve gelişmesine katkı sağlayan sanatçılardan birisidir. Çalışmalarını kurucusu olduğu Refik Anadol Studio altında gerçekleştiriyor. Refik Anadol, ABD’deki California Üniversitesinde medya sanatları alanında ikinci yüksek lisans derecesini almıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.