iPhone 15 modelini bekleyenlere kötü haber: Apple yine yapacağını yaptı!

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından geliştirilen ve Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 15 serisinden gelen son dakika haberleri, bu telefonu bekleyenlerin canını fazlasıyla sıkabilir.

iPhone 15 modelini bekleyenlere kötü haber: Apple yine yapacağını yaptı!

iPhone, akıllı telefon tarihini baştan aşağı değiştiren bir model. Satışa sunulduğu ilk günden bu yana, dünyanın en popüler akıllı telefonu unvanını kimselere kaptırmayan Amerikalı süperstar, 2022 yılında satışa sunulan son serisiyle yine epey ses getirmişti.

Ancak iPhone 14 serisine baktığımız zaman, standart modellerin neredeyse bir önceki modellerle aynı olmasına rağmen Pro modellerine çok önemli tasarımsal ve donanımsal yeniliklerin getirilmesi, birçok Apple hayranını çileden çıkartmıştı. İşte eğer siz de bu duruma kızanlardan biriyseniz, iPhone 15 serisi sizi hepten kahredebilir.

iPhone 15 modelini bekleyenlere kötü haber: Apple yine yapacağını yaptı! - Resim : 1

iPhone 15 modelini bekleyenlere kötü haber: Apple yine yapacağını yaptı!

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir haber, Apple’ın iPhone 15 serisi için WiFi 6E standardı üzerinde çalıştığını ortaya koymuştu. Mevcut iPhone modellerinde kullanılan WiFi 6 standardına göre çok daha hızlı ve çok daha az parazitli (kanallar arası bant paraziti) olan bu teknolojinin tüm iPhone 15 modellerinde yer almasının beklenildiğinin belirtilmesine rağmen, düştüğümüz dip notta durumun hiç de öyle olmayabileceğini ve Apple’ın iPhone 15 Pro modelleri için yine bir imtiyaz düşünebileceğini aktarmıştık. İşte maalesef geçtiğimiz saatlerde ortaya çıkan bir görsel, haklı olduğumuzu kesin olarak ortaya koymuş oldu.

iPhone 15 anten mimarisini gösteren ve aslında son derece karışık gibi görünen bu görsel özetle, iPhone 15 Pro modellerinde WiFi 6E standardının kullanılacağını, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinde ise iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde de kullanılan WiFi 6 standardının bulunacağını gösteriyor. Yani anlayacağınız, iPhone 15 serisinde standart modeller ile Pro modeller arasındaki fark iyice uçuruma dönecek.