Disney'deki büyük değişiklikler daha fazla işten çıkarmaya yol açabilir

Disney'in CEO'su olarak ikinci görevine bir günden az bir süre kala Bob Iger, geçen kasım ayında çalışanlarına, selefi Bob Chapek tarafından uygulanan bazı değişiklikleri geri almak için şirketin önemli bölümlerini yeniden yapılandırmayı planladığını söylemişti.

Disney'deki büyük değişiklikler daha fazla işten çıkarmaya yol açabilir

Şimdi, bu yeniden yapılanmanın şekli, şirketin bir sonraki kazanç raporu öncesinde daha netleşmeye başlıyor ve görünüşe göre bir dizi işten çıkarma yolda.

Deadline, Disney'in şirketin muhasebe endişelerinin üstesinden gelmek için daha büyük bir girişimin parçası olarak bir dizi farklı TV prodüksiyon kolunu nasıl birleştirebileceğini ve pazarlama departmanlarını nasıl birleştirebileceğini düşündüğünü bildirdi. Disney'in ayrıca, Iger'in eski baş yöneticisini kovma hamlesinin ardından, Disney'in reklam teknolojisini, içerik operasyonlarını / platformlarını ve yayın işinin diğer temel kısımlarını denetleyen Disney Medya ve Eğlence Dağıtımı bölümünü (DMED) feshetme planında ilerlediği bildiriliyor.

Geçmişte, Disney projelerini denetleyen yapım şirketlerinin üretim maliyetlerini önceden ödemeleri ve ardından geri ödemelerini DMED'den talep etmeleri gerekiyordu ve bu mali kayıpların tümü bölümün defterlerinde yoğunlaşmıştı. Bu tür bir yapıdan uzaklaşmak, teorik olarak Wall Street'in şirkete bakışını iyileştirebilir.

Disney'deki büyük değişiklikler daha fazla işten çıkarmaya yol açabilir

Deadline'ın kaynaklarına göre, yeniden yapılanma konuşmalarının çoğu, Chapek destekçisi Daniel yönetimindeki DMED içinde şirketin dağıtım karar verme gücünün çoğunu konsolide eden Chapek dönemi emir komuta zincirinden uzaklaşma arzusundan kaynaklanıyor. DMED'in geri kalan yöneticilerine ne olacağı şu anda net değil, ancak şubenin işlevleri şirketin diğer bölümleri tarafından alınacak.

Ayrıca Disney'in 20th Television, 20th Television Animation, ABC Signature, FX Productions, Searchlight Television ve Walt Disney Television Alternative'den oluşan Disney Television Studios'u nasıl düzene sokacağı da tam olarak belli değil. TV kollarını birbirine daha da yaklaştıracak herhangi bir hareket, muhtemelen Disney'de daha fazla işten çıkarma anlamına gelebilir. Bu da aslında, şirketin maliyetleri düşürmeye ve stok gücünü artırmaya odaklanmasının talihsiz bir sonucu.