iPhone 15 peynir ekmek gibi gidiyor!

Apple’ın 15. Nesil iPhone modelleri, görece yüksek fiyatlarına rağmen deyim yerindeyse peynir ekmek gibi satılıyor.

iPhone 15 peynir ekmek gibi gidiyor!

Bildiğiniz gibi Apple, 15. Nesil iPhone ailesini 12 Eylül’de görkemli bir şekilde tanıttı. Türkiye de dahil olmak üzere daha pek çok pazarda 22 Eylül’de satın alınabilir duruma gelen iPhone15 ailesi, selefine kıyasla daha yüksek bir fiyat listesiyle satışa sunuldu.

Ancak görünüşe göre zamlar, Apple tutkunlarının telefondan vazgeçmesine neden olmadı. Hatta aksine Apple, iPhone 15 serisindeki ilk iki saat satışlarının iPhone 14 ailesindeki ilk iki saat satışlarına göre yüzde 250 oranında daha fazla olduğunu belirtti.

iPhone 15 peynir ekmek gibi gidiyor!

Yalnızca bu değil, gelen daha pek çok bilgi iPhone 15 satışlarının harika gittiğini gösteriyor. Çin’den gelen bilgilere göre ülkenin küçük şehirlerindeki iPhone siparişleri, bir önceki nesle göre yüzde 600 oranında arttı. Her ne kadar ABD ve Çin arasında son dönemlerde ciddi bir ticaret savaşı yaşansa da bu Çinli kullanıcıların tercihlerini pek etkilemiyor.

Çin ise bu durumun farkında ve iPhone satışlarını azaltmak için kamu işlerinde Apple ürünlerinin kullanımını yasaklamıştı. Yine de Çin’de halkın geneli iPhone kullanmaktan çekinmiyor ve serinin 15. Nesline büyük bir ilgi gösteriyor. iPhone 15 satışlarının Türkiye pazarında nasıl seyrettiğine dair elimizde şimdilik bir veri yok. Ancak ilerleyen zamanlarda Türkiye pazarı için de olumlu bir havanın doğması kuvvetle muhtemel.