iPhone 15 Pro Max benzersiz olacak! Eski iPhone sahiplerinin gözü yaşlı

Gelecek yıl piyasaya sürülecek olan Apple iPhone 15 serisi ile ilgili detaylar gelmeye başladı. İşte yeni seri ile ilgili sunulacak detaylar.

iPhone 15 Pro Max benzersiz olacak! Eski iPhone sahiplerinin gözü yaşlı

Apple, telefoto lensli ilk modern akıllı telefonlara hali hazırda sahip. Ancak periskop tarzı bir kamerayı benimseyen model iPhone 15 serisi ile gelecek. Analist Ming-Chi Kuo, Apple'ın ilk periskopu ile ilgili bazı iddialardan söz etti. Yeni 15 serisi gelecek yıl gelecek, ancak yalnızca iPhone 15 Pro Max modeli bu lensten alacak.

Kuo, periskopun 6x büyütmeye ve sensör kaydırma stabilizasyonuna sahip 12MP 1/3” sensöre sahip olacağını söylüyor. Önceki söylentiler 5x büyütme iddiasında bulunmuştu. 6x, 3x lense sahip iPhone 13 Pro ikilisinin iki katı büyütme oranı karşımıza çıkacak diyebiliriz.

iPhone 15 Pro Max benzersiz olacak! Eski iPhone sahiplerinin gözü yaşlı

iphone 15

En büyük iPhone'un en iyi kamera donanımına sahip olması için bir emsal var; en sonuncusu, 2.5x büyütme lensi olan ve ana kamerada daha büyük bir sensöre sahip olan tek iPhone 12 Pro Max. Periskop modülleri doğaları gereği normal bir tele lensten daha fazla yer kaplar ve küçük iPhone Pro o kadar da büyük değil. Mevcut beklentiler cihazın 6.1 inçlik bir ekrana sadık kalacağı yönünde. Bu boyut sınıfında hiçbir Android telefonun periskopu yok.

Yine de Kuo, Apple'ın bunu yapacağını ve 2024'teki her iki iPhone 16 Pro modelinin de periskopa sahip olacağını tahmin ediyor. Şirket, patent başvurularında görüldüğü gibi sıra dışı bir tasarım üzerinde çalışıyor.