Mobil
Galaxy M33'ün kamerasını inceledik! Bu fiyata bu kamera şaşırttı

Galaxy M33'ün kamerasını inceledik! Bu fiyata bu kamera şaşırttı

Samsung'un orta segmente hitap eden telefonu Galaxy M33'ün kamera performansını Teknolojioku ekibi olarak mercek altına aldık. Bu fiyata bu kamera performansı bizi oldukça şaşırttı. detaylar haberimizde.


Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinin başında gelen Samsung, her kesime hitap eden cihazlar üretmeye devam ediyor. 2022 yılının Nisan ayında çıkardığı ve orta segmente hitap eden telefonu Galaxy M33 de bu cihazlardan biri. Teknolojioku ekibi olarak ofisimize gelen bu cihazı bizde sizler için kamera testine soktuk. Tüm kamera özelliklerini mercek altına aldığımız videomuzu da aşağıdan inceleyebilirsiniz. Ama önce cihazın kamerasının teknik özelliklerine göz atalım.

Samsung Galaxy M33 cihazının arka tarafta kare şeklinde bulunan adacıkta 4 adet kamera bulunuyor. Cihazın 50 Megapiksel F1.8 diyafram açıklığına sahip ana kamerası, 5 Megapiksel F2.2 diyafram açıklığına sahip 123° geniş açı kamerası, 2 Megapiksel F2.4 diyafram açıklığına sahip makro çekim kamerası ve 2 Megapiksellik F2.4 diyafram açıklığına sahip derinlik algısı bulunuyor. Bu dörtlü kamera sisteminin yanına bir de LED flaş eşlik ediyor. Ön tarafta ise damla çentik içinde yer alan 8 Megapiksel F2.2 diyafram açıklığına sahip ön kamera bulunuyor. Cihazın video performansında ise 2160p (Ultra HD) 4K’ya kadar desteklediğini söyleyebiliriz.  Telefonun kamerasında yapay zeka sistemi bulunması yüzleri güldürürken, optik görüntü sabitleyicisinin yer almaması bir eksi olarak karşımıza çıkıyor. Optik görüntü sabitleyicisi yerine cihazda elektronik görüntü sabitleyicisinin kullanıldığını görüyoruz.

m33 kamera

Galaxy M33’ün kamera performansı nasıl?

Ana kameradan başlayacak olursak 50 megapiksellik kameranın beklentileri pek de karışılabildiğini söyleyemeyiz. Görüntüler oldukça net çıksa da renk konusunda ana kameranın sınıfta kaldığı incelemelerimiz sonucunda ortaya çıkıyor.

Telefonun zoom ve geniş açısı sınıfındaki diğer telefonlara kıyasla oldukça başarılı. Geniş açıda ufak bir renk kaybı yaşasa da zoom konusunda yapay zekanın da desteği ile oldukça net görüntüler elde edebiliyorsunuz.

Makro çekim modunda nesneye telefonu 3 veya 5 santim arasında yaklaştırmanız gerekiyor. Çektiğimiz görüntüler sonucunda çok küçük renk kayıpları yaşasak da nesnenin tüm detayları net bir şekilde görülüyor.

Gece modunda cihaz sizleri biraz üzebilir. Gece modunu ön kamerası ve arka kamerası ile kıyaslarsak, arka kamerada gece modunun ön kameraya göre daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Daha detaylı görmek isterseniz videomuzu izleyebilirsiniz.

Video tarafında cihazda optik görüntü sabitleyicisi olmadığı için titremeler ve sarsılmalar yaşanabiliyor. Eğer bir tripot kullanmayı denerseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.  Ön video performansında ise elektronik görüntü sabitleyicisi olduğundan kırpmalar yaşanıyor. Yani yakından çekim aldığını söyleyebiliriz. Bu durumda videoda eğer birden fazla kişi ile çekim yapacaksanız kadraja sığamama gibi sorunlar yaratabilir.

Aynı zamanda telefonun içinde ağır çekim modu, ultra ağır çekim modu, hızlı çekim, tek çekim, eğlence modu, gibi birçok mod bulunuyor. Ve bu çekim modları da oldukça başarılı bir şekilde çalıştığını söyleyebiliriz. Telefonun piyasa değerindeki fiyatı şu an 5.300 TL arasında seyrediyor. Eğer sizin için kamera performansı oldukça önemli ise bu fiyata başka Samsung modellerini tercih edebilirsiniz. Daha fazlası için videomuzu incelemeyi ve yorum atmayı unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.