iPhone 15’in standart modelleri yine 128GB ile satışa sunulacak

Yılın sonlarına doğru yaklaşmaya başlamamızla birlikte iPhone’un yeni modelleri hakkındaki söylentiler de artmaya devam ediyor.

iPhone 15’in standart modelleri yine 128GB ile satışa sunulacak

Bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modelleri hakkında ilgi çekici bilgiler almaya devam ediyoruz. Standart modeller, 'Pro' serisiyle benzer bir 'Dinamik Ada' özelliği sunacak. Ayrıca, bir duyumcu, tüm iPhone 15 serisinin USB-C portu ile geleceğini ve iPhone 15'in giriş modelinin depolama kapasitesinin 256GB'ye yükseltileceğini belirtiyor.

iPhone 15 Pro hakkında bir süredir dolaşan dedikodular vardı. Cihazların ilk etapta katı durumlu Ses ve Güç düğmelerine sahip olması bekleniyordu. Ancak üretim sorunları nedeniyle Apple bu planı erteledi ve bu düğmelerin gelecek yıl piyasaya sürülecek olan iPhone 16 Pro için saklandığı belirtildi.

iPhone 15’in standart modelleri yine 128GB ile satışa sunulacak

Fakat, Apple'ın iPhone'da uzun süreli bir kullanımı olan Ses Kapatma Düğmesi'ni, Apple Watch Ultra tarzında bir Eylem Düğmesi ile değiştirmeyi planladığını biliyoruz. Duyumcu, Twitter üzerinden iPhone 15 Pro'nun standart modelinin 256GB depolama ile başlayacağını ve tüm serinin bir USB-C portuna ev sahipliği yapacağını belirtti.

Duyumcular, yalnızca iPhone 15 Pro modellerinin 256GB depolama kapasitesi ile başlayacağını belirtiyor. Bu, standart iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinin, iPhone 14 ve iPhone 13 modellerine benzer şekilde 128GB depolama ile geleceği anlamına geliyor. Eğer bu gerçekten doğruysa, iPhone 15 Pro'nun giriş modeli kullanıcıları ProRes 4K video özelliğini 30 fps'de kullanabilecekler. Şu an için, 128GB depolama kapasitesine sahip olan iPhone 14 Pro'nun giriş modelinde 4K ProRes video çekme özelliği bulunmuyor.