Twitch nihayet Hikayeler ve yeni yayıncılar keşfetmek için bir yayın ekliyor

Kimsenin LinkedIn'in Hikayeleri Twitch'ten önce ekleyeceğini tahmin edemeyeceğini söylemek yanlış olmaz ama durum gerçekten böyle.

Twitch nihayet Hikayeler ve yeni yayıncılar keşfetmek için bir yayın ekliyor

Instagram, özelliği Snapchat'ten kaldırdıktan yaklaşık sekiz yıl sonra, Twitch cumartesi günü kendi kullanıcılarının bu yılın sonlarından itibaren Hikayeleri kaydetmeye başlayabileceklerini duyurdu. TwitchCon Paris etkinliğinde Twitch, geçici medya formatını ekim ayında kullanıma sunmayı planladığını söyledi. Hikayeler geldikten sonra Twitch mobil uygulamasının Takip Edilenler sayfasında yayınlanacak ve burada Twitch'in Topluluk Kurallarına ve otomatik güvenlik sistemlerine tabi olacak. Ek olarak, içerik oluşturucular, Hikayelerinin görünürlüğünü yalnızca onları takip edenlerle sınırlama seçeneğine sahip olacak.

Hikayeler, Twitch'in cumartesi günü duyurduğu birkaç özellikten biri. Sonbaharda şirket, içerik oluşturucuların yayın yapmadıkları zamanlarda bile izleyicilerini büyütmelerini kolaylaştıracağını vaat ettiği yeni bir Discovery Feed'i tanıtmayı planladığını söyledi. Hikayeler gibi, Keşif Akışı da şirketin mobil uygulamasında yayınlanacak ve canlı ve kayıtlı içerik içerecek.

Twitch nihayet Hikayeler ve yeni yayıncılar keşfetmek için bir yayın ekliyor

Twitch, özelliği 2023'ün sonlarında daha geniş bir kullanıcı tabanına sunmadan önce, Discovery Feed'in sınırlı testini gerçekleştirmeyi planlıyor. Şirketin üzerinde çalıştığını söylediği diğer özellikler arasında, platformun yerleşik klip düzenleyicisindeki iyileştirmeler yer alıyor. Önümüzdeki ayın sonlarına doğru araç, içerik oluşturucuların dikey videoları doğrudan TikTok'a aktarmasına olanak tanıyacak.

Cumartesi günü Twitch, içerik oluşturuculara akışları sırasında reklam aralarının ne zaman oynatılacağı konusunda daha fazla kontrol vereceğini söyledi. Yeni bir sohbet geri sayım sayacı, tam olarak bir reklam oynatılmak üzereyken görüntülenecek. Yayıncılar, heyecan verici bir oyunu veya topluluklarıyla bir sohbeti kesintiye uğratmak üzereyse bir reklamı geciktirebilecek.