Mobil

iPhone 4 sahipleri için üzücü haber

iPhone 4S ile gelen Siri uygulaması iPhone 4'lerde çalışmayacak.


Bildiğimiz üzere Apple iPhone 4 cihazında A4 işlemcisi kullanmakta. iPhone 4S'te ise bulunan A5 işlemcisinin daha büyük boyuta sahip olmasının nedenlerinden biri, Audience adlı bir şirket tarafından sağlanan gürültü giderici devreler.

1328481524_indir-1.jpg

Şirketin EarSmart adlı teknolojisi, iPhone 4S üzerinde Siri?nin (olabildiği kadar) başarılı çalışmasının ana nedeni olarak görülüyor, fakat  bu teknoloji iPhone 4'te olmadığı için bu yüzden iPhone 4 Siri için yeterli değil. Analistlere göre A5 yongasının içindeki Cortex A9 CPU ve 3D performansını sağlayan GPU yerleştirildiğinde bile şu anki boyutunu dolduracak büyüklüğe ulaşamıyor. Apple, Audience yongasının kasa içine yerleştirilmesi ile telefonun hedeflenen boyutları aşacağını anlayınca bu devreleri doğrudan A5 işlemci içine entegre ederek bu sorunu aşmış görünüyor. Audience firması da iPhone 4?e neden Siri desteği gelmeyeceğini bu sebebe bağlıyor.

1328481537_indir-2.jpg

iPhone 4 modelinde de Audience yongası olmasına rağmen yeni Audience teknolojisine sahip olmadığı için Siri özelliğinin iPhone 4'e getirilemiyeceği kanısındılar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.